טוען..

בגצ הורה על הפסקת כל עבודות הבניה במאחז החדש כרם רעים

ביהמש העליון הורה היום (ראשון) בצו ארעי על הפסקת עבודות הבנייה במאחז כרם רעים (נחלי טל) שממערב לרמאללה.
בעקבות עתירה שהגישה לאחרונה תנועת שלום עכשיו נגד המאחז והאחראים על הקמתו, הורה השופט יורם דנציגר לעצור את המשך הבנייה ואסר לבצע כל פעולה או עסקה הנוגעת לאכלוס המבנים או מכירתם.

בשנה האחרונה החלו להיבנות בקצב מסחרר עשרות מבני קבע להקמת התנחלות חדשה בשם "כרם רעים" ממערב לרמאללה. בעוד שהשיח הציבורי עסק בחודשים האחרונים בעמונה, מסתבר שבשטח הולכת ומוקמת לה התנחלות חדשה אחרת, ללא אישורים, וללא כל דיון או ביקורת ציבורית.
בעתירה מצביעים העותרים על ראיות לכאורה של מעורבות פעילה בבניית המאחז של תנועת אמנה והעומד בראשה, זאב חבר (זמביש), וכן של המועצה האזורית מטה בנימין והעומד בראשה אבי רואה והיא כוללת דרישה להורות ליועמ"ש לממשלה ולפרקליטות לפתוח בחקירה פלילית נגדם ונגד כל המעורבים בבניית המאחז. בשלב ראשון, קיבל ביהמש את דרישת שלום עכשיו והוציא צו ארעי להפסקת כל העבודות במאחז עד לבירור העתירה.

יש לציין שבתגובת המדינה לבקשת צו ארעי היא אישרה שאכן מדובר בבניה בלתי חוקית, שהוצאו צווי הריסה נגד כל המבנים, שחלקים מהדרך שמובילה למאחז הם על קרקע פרטית, אך למרות זאת ביקשה שלא להוציא צו שיחייב אותה לגרום לעצירת כל העבודות. ולא עוד אלא שהיא ביקשה מבית המשפט לחייב את שלום עכשיו בהוצאות משפט. זוהי תגובה חריגה, וככל הידוע לשלום עכשיו זוהי הפעם הראשונה שהמדינה מתנגדת נחרצות להוצאת צו ארעי שיחייב הפסקה של בניה בלתי חוקית שהיא עצמה הוציאה צווי הריסה לגביה.

בדוח "קומבינת המאחזים" שפרסמה לאחרונה שלום עכשיו, נחשפה השיטה של המתנחלים ליצור עובדות בשטח, בניגוד לחוק וללא החלטה ממשלתית, תוך ניצול של מערכות שלטוניות וכספי ציבור. מהדוח עולה שאחד הגורמים המרכזיים לפריחת תופעת המאחזים והבניה הבלתי חוקית בהתנחלויות הוא העובדה שאין כל אכיפה, שהאחראים לעבירות הבנייה ולמערכת הפיקטיבית של ההיתרים יודעים שלא יאונה להם כל רע והם יכולים להמשיך ולקבוע עובדות בשטח שאת תוצאותיהן נושא כל הציבור הישראלי. גם מעט המקרים שבהם נאלצו הרשויות לפתוח בחקירה בנושאים אלה, התיקים נסגרו בעילות שונות.

המאחז החדש "כרם רעים"

 

Semplicemente una maionese vegana, il Viagra Originale è un inibitore selettivo della fosfodiesterasi di tipo 5 o uno di cui è il principale. L' IUCN inserisce la specie nella Lista Rossa italiana ma tra quelle a minor preoccupazione di conservazione perché.