טוען..

חזון ועמדות

416407_380319841979439_484790546_oשלום עכשיו היא תנועת המחאה הגדולה והוותיקה ביותר בישראל. העיקרון המרכזי שהנחה את מייסדיה וממשיכי דרכה הוא יצירת לגיטימציה ציבורית סביב השאיפה הטבעית לביטחון ארוך טווח עבור אזרחי מדינת ישראל. נקודת המוצא של התנועה, גורסת כי בכדי להשיג ביטחון איכותי וממושך עבור אזרחיה, נדרשת מדינת ישראל לקדם משא ומתן מדיני עם שכנינו הפלסטינים ובתמיכה ומעורבות בינ"ל. במילים אחרות, השקעה בהסכמי השלום הם שמבססים את הביטחון ולא השקעה בביטחון תביא את השלום.

שלום עכשיו היא תנועה של אזרחים ישראלים הרואים בהשגת השלום, הפשרה, והפיוס עם העם הפלסטיני ועם מדינות ערב ערובה הכרחית לעתידה, ביטחונה ואופייה של מדינת ישראל.

שלום עכשיו קובעת כי המשך השליטה הצבאית והאזרחית בגדה המערבית ועל יותר מ-2.5 מיליון פלסטינים מסכן את בטחונה, כלכלתה, ואופיה הדמוקרטי של ישראל כמדינת העם היהודי.

שלום עכשיו היא תנועה חוץ פרלמנטרית.

  • עמדות:

שתי מדינות לשני עמים – ישראל ופלסטין, על בסיס גבולות יוני 67', תוך חילופי שטחים ובהסכמת שני הצדדים.

ישראל הוקמה כמדינה יהודית ודמוקרטית, ללא הבדל דת, גזע ומין. שלום עכשיו תומכת בשימור הערכים הללו על ידי הקמה של מדינה פלסטינית.

ירושלים – שתי בירות לשתי המדינות: פתרון על בסיס חלוקה דמוגרפית והסכם בינ"ל מיוחד בעיר העתיקה.

ההתנחלויות פוגעות במעמדה הבינלאומי של ישראל. הן מהוות איום קיומי על אופיה היהודי והדמוקרטי של המדינה ולמעשה מהוות מכשול עיקרי לכל הסכם שלום עתידי.

www.Giladka.com Gilad Kavalerchik

צילום: Gilad Kavalerchik