טוען..

בעיצומה של מגפה ומשבר עצום ישראל מקדמת בנייה בהתנחלויות

בהוראת הדרג המדיני מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי תתכנס בשבוע הבא כדי לקדם תכניות בניה בהתנחלויות. על פי סדר היום המתוכנן במהלך שתי הישיבות, שיתקיימו ב – 14-15 לאוקטובר, יקודמו לכל הפחות 4,430 יחידות דיור. רובן המוחלט של יחידות הדיור, למעט 2 יחידות, יקודמו בהתנחלויות בעומק השטח שישראל תיאלץ לפנות במסגרת הסכם מדיני עתידי (ע״פ יוזמת ז׳נבה).

חשוב לציין שלא כל המידע פורסם כך שייתכן שבפועל יקודמו יותר יחידות דיור בדיונים המתוכננים.

בין השאר מתוכנן לקדם תכנית הרחבה גדולה להתנחלות הר גילה ממערב לכביש הבינעירוני (שכונת הגמל) עם 560 יחידות דיור חדשות.

תכנית זאת ללא ספק עולה בקנה אחד עם מאמצי הנהגת המתנחלים והדרג המדיני לחבר את אזור גוש עציון עם ירושלים ובדרך זו למעשה לחנוק את בית לחם ממערב וליצור ניתוק בינה לבין הכפרים הפלסטינים באזור, הכל מתוך מגמה לפגוע בסיכוי להגיע להסדר מדיני עתידי עם הפלסטינים על בסיס פתרון שתי המדינות. (עוד על חשיבות האזור וההתפתחויות בשטח).

שכונת הגמל בהר גילה

כמו כן תכנית רחבה בהתנחלות עלי הכוללת הכשרה של עשרות יחידות דיור שניבנו בניגוד לחוק.

בנוסף יקודמו תכניות, בשתי הישיבות המתוכננות, בהתנחלויות קרני שומרון, עינב, פדואל, יקיר, מעלה שומרון, יצהר באזור השומרון. אפרת בגוש עציון. מעלה מכמש, נילי, פסגות, בית אל, כרם רעים בבנימין. תלם, שמעה בדרום הר חברון ובמקומות נוספים.

במידה וכל התכניות יקודמו מדובר בשנת שיא מבחינת התפתחות בהתנחלויות וסך הכל יקודמו השנה 12,000 יחידות דיור.

שלום עכשיו: ״בזמן שאזרחיי ישראל נאנקים תחת הסגר והמצוקה הכלכלית נתניהו מקדם בנייה בהתנחלויות מבודדות שישראל תצטרך לפנות. במקום לנצל את ההסכמים עם מדינות המפרץ ולקדם את השלום עם הפלסטינים, סדריי עדיפויות מעוותים וריצוי מיעוט קטן וקיצוני מובילים לאישור בנייה מזיקה ומיותרת שתרחיק אותנו מהסיכוי לשלום. אנו קוראים לשר הביטחון וראש הממשלה החליפי, בני גנץ, להטיל וטו על התכניות האלה״.

לרשימת התכניות המלאה לחץ כאן.