טוען..

הממשלה מקדמת 68 יח"ד חדשות בהתנחלות גבעת זאב

*** עדכון מ-1/2/24: התוכנית לבניה בגבעת זאב לא נדונה ובמקומה נדונה תוכנית לפיתוח שטחי ציבור. 

מועצת התכנון העליונה של המנהל האזרחי בגדה המערבית תכנס את ועדת המשנה להתיישבות ותקיים שני דיונים ביום רביעי 31.1.24 וביום חמישי 1.2.24. בדיון ביום חמישי 1.2.24 המועצה תתבקש לאשר בניית 68 יחד חדשות בהתנחלות גבעת זאב.

 

ביומיים של דיונים יקודמו עשרות תוכניות לבניית מבני ציבור ותעשיה או שינויים בקווי בניה וגובה, לצידם מועצת התכנון העליונה תדון גם בתוכנית להפקדה של 68 יחד בגבעת זאב (תוכנית יוש/ 42/ 2/ 215).

הדיונים במועצת התכנון העליונה בסוף חודש ינואר יהיו הראשונים לשנת 2024. כזכור בשנת 2023 ממשלת ישראל קידמה 12,349 יחד, מספר שיא מאז ששלום עכשיו החל לספור יחידות דיור. בשנה האחרונה נעשו כמה שינויים במנהל האזרחי כשהעיקרי שבהם הוא העברת סמכויות קידום תוכניות בניה לידי השר סמוטריץ' ללא צורך באישור ממשלה. בכך נפתח הפתח לקידום תוכניות על פי האינטרסים של השר סמוטריץ' ללא תיאום עם שר הביטחון או ראש הממשלה.

שלום עכשיו: "ממשלת ישראל ממשיכה את הבניה חסרת הרסן בגדה המערבית, עוד בניה בגדה המערבית מצטרפים לבניה בלתי חוקית רחבת היקף של מאחזים בשנה האחרונה ולפיתוח חסר רסן בכל שטחי הגדה המערבית. ממשלת ישראל מתחילה את שנת 2024 עם איתות ברור שפניה להרס פתרון שתי המדינות למרות שברור לכל שרק פתרון זה יכול לעצור את מעגל הדמים".