טוען..

ממשלת נתניהו נותנת פרס על בניה לא חוקית – תכנית ל-500 יחידות דיור חדשות בשילה

ב-22.2.12 תדון מועצת התכנון העליונה של המינהל האזרחי בהפקדת תכנית חדשה, הגדולה ביותר של ממשלת נתניהו בשטחים, להקמת 695 יחידות דיור חדשות במסגרת הכשרת המאחז הלא חוקי שבות רחל ובהתנחלות שילה, עמוק בלב הגדה המערבית מצפון מזרח לרמאללה.

מדובר בשתי תכניות, האחת, תכנית מס' 205/2, לבנייה של 600 יח"ד באה בעקבות עתירה של שלום עכשיו נגד בנייה לא חוקית במאחז שבות רחל, שבעקבותיה הודיע שר הבטחון כי הוחלט להכשיר את המאחז ולאשר את הבנייה הקיימת בו. אלא שמסתבר שהתכנית לא רק מאשרת את הבנייה הלא חוקית הקיימת (כ-93 בתים בשבות רחל וכ-60 בתים בשילה) אלא מוסיפה עד כ-450 יחידות דיור חדשות.

תכנית נוספת, מס' 205/13 לבניית 95 יחידות דיור בשילה באה בעקבות עתירה של שלום עכשיו נגד בנייה של 30 יחידות דיור לא חוקיות. גם במקרה הזה המדינה הודיעה על כוונה להכשיר את הבנייה הלא חוקית אך מסתבר שהתכנית החדשה מאפשרת תוספת של 65 יחידות דיור חדשות נוספות.

יש לציין שכיום בהתנחלות שילה בנויות כ-260 יחידות דיור (כולל היחידות הלא חוקיות) ומאחז שבות רחל כ-93 יחידות דיור לא חוקיות. התכנית החדשה תאפשר הגדלה של שילה פי שלוש מגודל ההתנחלות היום.

שלום עכשיו: "הממשלה נותנת פרס לעברייני בנייה וממשיכה את השיטה שכל פעם שהמתנחלים יבנו בלי אישורים, הממשלה מאשרת להם ואף נותנת להם בנייה נוספת. נתניהו קובר את רעיון שתי המדינות והופך מאחז בלתי חוקי להתנחלות של אלפי תושבים, עמוק בלב השטחים".

לצפייה בסדר היום של מועצת התכנון העליונה ל-22.2.12 לחצו כאן.

Shilo_April_2010

בנייה לא חוקית בשילה – בעקבותיה זוכה ההתנחלות בפרס של תכנית שתגדיל את ההתנחלות פי שלוש