טוען..

קידום תוכנית בניה במזרח ירושלים בצמוד לכפר בית איכסא

הדיון נדחה למועד לא ידוע על פי בקשת היזם

וועדת התכנון המחוזית של ירושלים תדון ביום שני ב 20.11.23 בתוכנית להפקדה של בנית 439 יחד בצפון ירושלים, במערב שכונת רמות אלון ובקרבת הכפר הפלסטיני בית איכסא. התוכנית נמצאת במעבר לקו הירוק, בשטח המוניציפלי של ירושלים ונושקת לדרך הראשית המובילה לכפר בית איכסא.

 

תוכנית הבניה ברמות אלון מערב (תוכנית 101-0766758) כוללת בניית 9 מגדלי מגורים וממשיכה למעשה את שכונת רמות ג'. שטח התוכנית הוא 122 דונם כאשר מחציתו (כ 63 דונם) מיועד לשטחי ציבור וירשם על שם עיריית ירושלים. שטחי הציבור כולל מבני חינוך ודת, גני משחקים, טיילת, שבילים ועוד.

התוכנית מקרבת את ההתנחלות שכונת רמות אלון לכפר הפלסטיני בית איכסא והיא הבניה הקרובה ביותר לבתי הכפר שקידמה הוועדה המחוזית. בין הכפר לירושלים ישנה חומת הפרדה כרגע, אולם החשש הוא שהקרבה לכפר ובעיקר מיקום השכונה בצמוד לדרך הראשית לבית איכסא תוביל להגברת החיכוך והעויינות בין הצדדים.

 

שלום עכשיו: לצד המלחמה בחמאס, ממשלת ישראל נלחמת בכל סיכוי לפתרון פוליטי עם הפלסטינים ומגבירה את מקומות החיכוך בין ישראלים לפלסטינים. הבניה בשכנות לכפר בית איכסא אינה נעשית ממניעים של שכנות טובה, אלא כחלק ממדיניות ממשלתית שמטרתה לקבוע עובדות בשטח המנוגדות לאינטרס ארוך הטווח של החפצים בשלום מהצד הישראלי והפלסטיני.