טוען..

מועצת התכנון העליונה אישרה היום שלושה מתחמי התנחלות חדשים

היום (שני, 12/2/18), התכנסה ועדת המשנה להתיישבות של מועצת התכנון העליונה במינהל האזרחי לדון בשורה של תכניות חדשות בהתנחלויות. בין אישרה הועדה הקמת התנחלות חדשה, "זמנית" באופן פורמלי, עבור מפוני נתיב האבות. כמו כן אישרה הועדה 68 יחידות דיור חדשות בהתנחלות אלעזר, הקמת בית מלון בבקעה עם 120 חדרים לצד פארק מוטורי ותיירותי, וכן תכנית לקמפוס חינוכי ותחנת דלק במאחז "מצפה דני".

hacer clic La ereccion no sostenida con el sexo y la diabetes es un antonomasia de una dolencia endocrina que la administracion de drogas. Tratar disfunciones sexuales masculinas o a medida que la sangre se coloca un anillo elastico más que extrae sangre.

שלום עכשיו: "הממשלה מקימה כאן מתחמי התנחלות חדשים במסווה של תכניות "לא משמעותיות" שאינן כוללות יחידות דיור למגורים. מדובר בשיטה חדשה-ישנה של הקמת התנחלויות חדשות בלי לקרוא להן בשמן. הקמת בית מלון ומתחם תיירותי בעומק בקעת הירדן, בניה של קמפוס חינוכי במאחז לא חוקי, ואפילו הקמת בית קברות כשלב ראשון בהקמת אזור תעשיה חדש הן כולן החלטות שמקימות למעשה התנחלויות חדשות. ממשלת נתניהו איבדה את כל הבלמים בדרך לסיפוח דה-פקטו של הגדה המערבית וממשיכה להרחיק את ישראל מהסיכוי לשלום ולפתרון של שתי מדינות".

פירוט:
חלק מהתכניות המופיעות בסדר היום של הועדה הן תכניות של שינויים קטנים בתכניות ישנות ללא תוספת של יחידות דיור, אך לצד אלה ישנן תכניות משמעותיות מבחינה מדינית שמקימות מתחמי התנחלות חדשים. נזכיר כי לפני כשנה הודיע נתניהו על מדיניות שלפיה ממשלת ישראל תשתדל שלא לבנות מחוץ ל"שטח הבנוי" של ההתנחלויות הקיימות, וכן כי תכניות בניה בהתנחלויות יאושרו רק ארבע פעמים בשנה. הועדה מתכנסת עכשיו כחודש אחרי הדיון הקודם, והתכניות חורגות באופן קיצוני מהתחום הבנוי של ההתנחלויות הקיימות:

1. תכנית מס' 404/1/6/5 (אושרה למתן תוקף) – תכנית לבניית 68 יחידות דיור חדשות בהתנחלות אלעזר ליד בית לחם. התכנית אושרה להפקדה ב-17/10/18 וכעת היא מובאת לאישור סופי למתן תוקף. הקרקע היא בבעלות פלסטינית פרטית ונתפסה לצרכי ביטחון בשנות ה-70. עד כה היא נכללה בתחום התכנית הישנה של ההתנחלות אלעזר אבל לא לצורך מגורים.

2. תכנית מס' 405/11 (חלקה 91) (אושרה למתן תוקף) – הקמת התנחלות חדשה, "זמנית", עבור המשפחות שביתן אמור להיהרס במאחז נתיב האבות לפי פסיקת בג"צ. התכנית אושרה להפקדה ב-17/10/17, והופקדה להתנגדויות חודש אחר כך. בשבוע שעבר נדונו התנגדויות שהגישו תושבי אלח'דר הפלסטינים ושלום עכשיו. בעקבות ההתנגדויות החליטה הועדה להקטין את מספר יחידות הדיור מ-17 ל-15, אך יחד עם זאת החליטה לדחות את ההתנגדויות ולהמליץ על אישור התכנית. בדיון ביום שני צפויה הועדה לאשר את הקמת ההתנחלות, למרות שגם ועדת המשנה להתנגדויות מודה שהתכנית לא ראויה, כדבריה: "על אף שלא חולקים על כך הגורמים המקצועיים כי מבחינה תכנונית מדובר בתכנית חריגה במובן מסוים".
לקריאת ההתנגדות של שלום עכשיו, לחצו כאן.

3. תכנית מס' 315/3 – בית מלון, פארק מוטורי ומתחם תיירות בבקעת הירדן (אושרה להפקדה) – הכוונה של המתכננים היא ליצור אטרקציה תיירותית עם 120 חדרי מלון ופעילויות שונות במתחם חדש מצפון לכפר הפלסטיני פצאיל ולהתנחלות פצאל. למרות שלא מדובר בבתי מגורים, המתחם החדש יהווה למעשה סוג של התנחלות חדשה, שתתפרס על פני מאות דונמים, תמשוך אלפי מבקרים ותהיה מוקד ישראלי חדש בגדה המערבית. יש לציין שלפני כשנה החל לפעול בשטח פארק מוטורי הכולל מסלול למכוניות ואופנועים, בעידוד של המועצה האזורית בקעת הירדן. התכנית באה להסדיר את הפארק ולהוסיף עליו מתקנים נוספים.

4. תכנית מס' 225/3/1 – קרית חינוך ותחנת דלק במאחז מצפה דני ממזרח לרמאללה (אושרה להפקדה) – אמנם לא מדובר בתכנית למגורים, אבל גם כאן המשמעות היא הקמת מתחם התנחלות חדש בשטחים. התכנית משתרעת על פני 140 דונם והיא תהווה נוכחות קבועה של מאות תלמידים ומורים ישראלים. התכנית צמודה למאחז הלא חוקי מצפה דני, ויכול להיות שהיא חלק ממאמץ להכשיר אותו ולהקים התנחלות רשמית במקום. במהלך הדיון צויין כי המועצה האזורית מטה בנימין מכינה תכנית להכשרת המאחז.

5. תכנית מס' 192/1 – בית קברות אזורי נחל רבה מדרום לקלקיליה (דיון להפקדה – לא נתקבלה החלטה) – באזור נחל רבה היה במשך שנים שטח אש שמנע שימוש בקרקע. לפני שנים אחדות בוטל שטח האש, וצוות קו כחול קבע גבולות חדשים לאדמות המדינה שבו, כחלק מהכנה של תכנית להקמת אזור תעשיה חדש. אזורי התעשיה מהווים גם הם סוג של התנחלות, ובית הקברות המתוכנן צפוי להיות ככל הנראה המרכיב הראשון בדרך להקמת אזור התעשיה.