טוען..

מתנחלים נכנסו הלילה לשלושה בתים חדשים בסילוואן

הלילה (8 באפריל 2021) נכנסו עשרות מתנחלים מלווים במאבטחים לשלושה בתים בשכונת אלחארה אלווסטא בסילוואן. במבנים יש לפי ההערכות 16 דירות, ומשפחות מטעם עמותת עטרת כהנים נכנסו להתגורר בהן. הבתים נבנו בחודשים האחרונים ע"י פלסטינים שככל הנראה מכרו אותם לעמותת עטרת כהנים. המתנחלים נכנסו גם לחלקת קרקע של כ-800 מ"ר מול הבתים החדשים.

מדובר בהתנחלות חדשה גדולה מאוד, עם פוטנציאל לעשרות מתנחלים (כ-16 משפחות), באזור שעד כה לא היו בו מתנחלים, בין שכונת בטן אלהווא לבין ראס אלעמוד (במרחק של כ-120 מ' מההתנחלות בבטן אלהווא וכ-350 מ' מההתנחלות בראס אלעמוד. בשנים האחרונות הצליחו מתנחלים להרחיב באופן משמעותי את הנוכחות הישראלית בלב סילוואן מתוך מטרה לחבר בין נקודות ההתנחלות מהעיר העתיקה, דרך ואדי חילווה, בטן אלהווא לכיוון ראס אלעמוד והר הזיתים.

שלום עכשיו: "ההתנחלות בלב השכונות הפלסטיניות במזרח ירושלים היא לא רק פרובוקציה שפוגעת במרקם החיים העדין בירושלים ומגדילה את החיכוך ואת האלימות, אלא היא מכה קשה לסיכוי לשלום. המתנחלים ממשיכים לנסות לשנות את המרחב הציבורי במזרח ירושלים ולהפוך אותו ליהודי וישראלי עד שיהיה קשה מאוד להגיע לפשרה של שתי בירות לשתי מדינות בירושלים".

לשלום עכשיו אין מידע לגבי האופן שבו רכשו המתנחלים את הנכס, מלבד שככל הנראה מדובר בעיסקה כלשהי. נושא רכישת הנכסים במזרח ירושלים הוא אף פעם לא רכישה רגילה בין מוכר שרוצה למכור לקונה שרוצה לקנות. בשל הרגישות הפוליטית מעורבים בה אנשי קש, מניפולציות ולחצים ומעטה סודיות גדול. לפני כמה שנים חשף ניר חסון בהארץ הקלטות שמגלות מעט איך מתבצעות הרכישות של עטרת כהנים, באמצעים מפוקפקים של איומים, אנשי קש ואף שידול לזנות.

נזכיר כי לא הרחק מההתנחלות החדשה מנהלים אנשי עמותת עטרת כהנים הליכי פינוי נגד עשרות משפחות (כ-700 בני אדם!) מבטן אלהווא על בסיס טענות בעלות מלפני 1948 ומערכת חוקים מפלה.

 

מתנחלים בשני הבתים החדשים בסילוואן, אלחארה אלווסטא, 8/4/21

משפחות מתנחלים בהתנחלות החדשה בסילוואן, אלחארה אלווסטא, 8/4/21

חלקת קרקע אליה נכנסו מתנחלים הלילה באלחארה אלווסטא בסילוואן, 8/4/21