טוען..

הופקדה תוכנית להקמת התנחלות חדשה בחברון

המנהל האזרחי פרסם הודעה על הפקדת תוכנית לבנית 234 יחד' בקרית ארבע. התוכנית (510/6/2) מציעה לשנות ייעוד שטח מתעשיה למגורים. למרות שהתוכנית היא חלק מההתנחלות קרית ארבע, בפועל מדובר על שכונה נפרדת, מרוחקת מההתנחלות ונמצאת בצמוד לעיר חברון ובקרבת הכפר הפלסטיני בית עינון. ההתנחלות החדשה מתוכננת בשטח שהוכרז אדמת מדינה בשנת 1982 ואושר כאזור תעשיה בשנת 1988. בתקופה שלפני הסכמי אוסלו והאינתיפאדה הראשונה.

 

שלום עכשיו: "התנחלות חדשה בחברון, המבוססת על תוכנית מלפני יותר מ 45 שנה, היא עוד מחטף של ממשלת נתניהו-סמוטריץ' שמטרתה להרוס כל אפשרות להסדר פוליטי ולחנוק את העיר חברון בהתנחלויות מסביב לה. להחזיר את הישראלים והפלסטינים חצי מאה אחורה זה הדבר האחרון ששני הצדדים צריכים."

 

התוכנית לבנות מצפון לקרית ארבע אושרה להפקדה בחודש פברואר 2023. תוכנית המגורים התבססה על תוכנית להקים אזור תעשיה שנקרא המבשר, בשטח של כ 70 דונם אשר הוכרז אדמת מדינה בשנת 1982. בתוכנית החדשה, מוצע לשנות ייעוד מאזור תעשיה למגורים. התוכנית נמצאת כ-800 מ' מצפון לגדר ההתנחלות קרית ארבע, בתוך אזור מגורים פלסטיני, ללא כל חיבור טריטוריאלי בינה לבין קרית ארבע מלבד כביש.  כיום יש במקום התנחלות הכוללת ארבעה קרוואנים שהמתנחלים הציבו במקום בשנת 2018. הדרך את ההתנחלות היא דרך בית עינון, בכביש המשמש את הפלסטינים ולאורכו ישנם בתי מגורים פלסטינים.