טוען..

מתנחלים הקימו מאחז חדש על אדמות בתיר

בלילה שבין 23 ל-24 בדצמבר, בסביבות חצות, הגיעו עשרות רבות של מתנחלים להקים מאחז חדש על אדמות בתיר, ממערב לבית לחם. לפני כשבוע נפרצה דרך חדשה, לא חוקית, אל הגבעה והמתנחלים השלימו בלילה את הדרך והגיעו למאחז. הם החלו בעבודות בניה והקמה של מאחז, ככל הנראה חווה חקלאית, עם מבנים חדשים שנבנו בבניה קלה עם בלוקים (ולא מבנים יבילים), על מנת להקשות את הפינוי מבחינה משפטית.

מיקום המאחז החדש והתוואי המשוער של הדרך שנפרצה באדמות בתיר

הבולדוזר שהוביל את המתנחלים חסם את דרך הגישה מהכפר בתיר לאזור המאחז, כדי להקשות על הפלסטינים להגיע לאזור. למרות זאת הגיעו עשרות מתושבי בתיר וקראו לצה"ל ולמשטרה. בשעות הבוקר פונו מהשטח המתנחלים וצה"ל החרים את המשאיות והציוד הרב שהביאו המתנחלים לאתר הלא חוקי. במקום נשאר מבנה אחד וקבוצת חיילים נשארה לשמור עליו ולוודא שמתנחלים או פלסטינים לא יתקרבו. לטענת החיילים במקום, יש כוונה לפנות את המבנה עוד באותו יום.

יש לציין שהקרקע שעליה נבנה המאחז הוכרזה בעבר כ"אדמת מדינה", אך לא גבולותיה לא עברו דיוק מחודש כנדרש של "צוות קו כחול". בנוסף לא ידוע לנו על איזושהי זכות בקרקע שניתנה למתנחלים והם נחשבים ככל הנראה פולשים לאדמות מדינה. יש לציין שארוע דומה ארע באוגוסט האחרון כשקבוצת מתנחלים פרצה דרך באופן לא חוקי והקימה מאחז על אדמות ראס כרכר.

שלום עכשיו: המתנחלים ממשיכים בשיטה של קביעת עובדות בשטח בניגוד לחוק. אין סיכוי שהם פעלו ללא גיבוי מגורמים רשמיים במועצה האזורית ובגופים אחרים. זהו מקרה נדיר במיוחד שבו פעל המינהל האזרחי במיידי להפסקת העבודות, ואנחנו מקווים שלא יתאפשר למתנחלים להמשיך להקים את המאחז הלא חוקי בלב השטח הפלסטיני.

הנה תמונות מכמות הציוד שהביאו המתנחלים להקמת המאחז ושהוחרם ע"י המינהל האזרחי:


;