טוען..

מתנחלים השתלטו על שני בתים בסילוואן וברובע המוסלמי

ביומיים האחרונים נכנסו מתנחלים לשני בתים בשכונות פלסטיניות במזרח ירושלים והגדילו את ההתנחלויות בלב האזורים הפלסטינים בסביבת העיר העתיקה.

סילוואן, הרובע המוסלמי, העיר העתיקה

ההתנחלות החדשה בואדי חילווה (סילוואן) – אנשי עמותת אלע"ד נכנסו בבוקר ה-3/10/18 לבית משפחה פלסטינית לאחר שרכשו את הבית מהבעלים המתגוררים בחו"ל. מדובר בנכס הכולל בית וחצר גדולה בשטח של כדונם, סמוך למסגד אלעין בוואדי חילווה, לא רחוק מבריכת השילוח, שנמצאת בשנים האחרונות בשליטת המתנחלים.

בשנות ה-90 ניסו מתנחלי אלע"ד להשתלט על המבנה בעזרת הקק"ל והאפוטרופוס לנכסי נפקדים (בדומה לאופן שבו מנסים להשתלט בימים אלה על בית משפחת סומרין). בעלי הבית הפלסטינים נאבקו מאבק משפטי ממושך ובסוף שנת 2000 הצליחו לרשום את הבית על שמם. לימים עזבו בעלי הבית את הארץ, ובהיותם בחו"ל הצליחו ככל הנראה אנשי אלע"ד לרכוש מהם את הנכס.

הבית והחצר הגדולה נמצאים מעל תוואי חפירה ארכיאולוגית תת קרקעית ענקית ושנויה במחלוקת שמבצעת רשות העתיקות ביוזמת עמותת אלע"ד. השליטה בשטח הגדול יכולה לאפשר לאלע"ד גישה נוחה לחפירה התת קרקעית או אף ליצור נקודת יציאה וגישה לפרוייקט התת קרקעי.

סילוואן אלעד ואדי חילווה

הבית והחצר הגדולה אליהם נכנסו המתנחלים בואדי חילווה, סילוואן, 4/10/18

ההתנחלות החדשה ברובע המוסלמי בעיר העתיקה – אנשי עמותת עטרת כהנים נכנסו בליל ה-4/10/18 לבית אותו רכשו ככל הנראה מבעליו הפלסטיני, בפינת הרחובות שער הפרחים ורחוב שדאד ברובע המוסלמי. בדיווחי המתנחלים ובדיווחים הפלסטינים על ההתנחלות החדשה הדגישו שני הצדדים שמדובר בבית במרחק של כ-100 מ' בלבד מהר הבית – אלחראם אלשריף. המתנחלים דיווחו על כך בגאווה, והפלסטינים דיווחו על כך בזעם ובדאגה. הדבר מדגיש עד כמה המקום רגיש ועל רקע המתיחות הגבוהה בשנתיים האחרונות סביב הר הבית, מדובר במהלך שעלול לערער יותר את היציבות בירושלים.

שלום עכשיו: כל בית עליו משתלטים המתנחלים מרחיק אותנו עוד יותר מהסיכוי לפשרה של שתי בירות בירושלים. לרשות עמותות המתנחלים סכומים עצומים ממקורות עלומים שמועברים ע"י חברות שרשומות במקלטי מס, ובעזרת הכספים הללו הם לשנות מן היסוד את האופי של ירושלים. הפעילות ההתנחלותית סביב הר הבית היא משחק באש, והממשלה במקום להרחיק את הפירומנים מהאש, מגישה להם את הגפרורים.


מתנחלים מתחילים בשיפוצים בנכס החדש בואדי חילווה, סילוואן, 3/10/18.


מתנחלים מתחילים בשיפוצים בנכס החדש ברובע המוסלמי, 4/10/18