טוען..

שלום עכשיו שלחה למשרד החוץ ערכת הסברה ישראלית לקראת ההצבעה באום

ב-29/11/12 צפויה עצרת האו"ם לאשר את הצעת ההחלטה שהגישו הפלסטינים לקבלת מעמד של מדינה משקיפה לא חברה. אמש פרסמו הפלסטינים את הטיוטה הסופית של נוסח ההצעה (ראו להלן תרגום לעברית). שלום עכשיו שלחו לשר החוץ ולשר ההסברה מסמך הסברה עבור נציגויות ישראל בעולם, שיסייע להסביר את עמדת ישראל בעולם לקראת קבלת המדינה הפלסטינית כמדינה לא חברה באו"ם.

שלום עכשיו: "במקום לקרוא לזה "טרור מדיני", ישראל צריכה להפוך זאת להישג מדיני היסטורי, ולשנות את תדמיתה של ישראל בעולם. פניית הפלסטינים לאו"ם תואמת באופן מלא את עמדותיה הרשמיות של ממשלת ישראל, התומכת בפתרון של שתי מדינות המבוסס על משא ומתן בין הצדדים. במקום להצטייר בעולם כמדינה המתנגדת לשלום ומחרחרת מלחמה, יש כאן הזדמנות להרים את קרנה של ישראל בעולם ולתמוך בשתי מדינות לשני עמים".

לקריאת מסמך ההסברה המלא – לחצו כאן.

Bibi_Say_Yes_Heb

עיקרי מסמך ההסברה – ההצבעה באו"ם היא הישג ישראלי ותואמת את עמדת ישראל:

 • על נציגויות ישראל ודובריה להדגיש כי מדינת ישראל רוצה בשלום ובפתרון של שתי מדינות. יש לצטט את דברי נתניהו בנאום בר אילן: "אנחנו לא רוצים למשול בהם, לא לנהל את חייהם, ולא לכפות עליהם את הדגל שלנו או את התרבות שלנו. בחזון השלום שלי חיים בארץ הקטנה שלנו שני עמים חופשיים זה בצד זה, בשכנות טובה ובכבוד הדדי. לכל אחד הדגל שלו, ההמנון שלו והשלטון שלו. ואיש מהם אינו מאיים על הביטחון ועל הקיום של שכנו".
 • יש להדגיש כי ההחלטה תואמת את עמדת ישראל כי הסדר הקבע ייקבע במשא ומתן. הצעת ההחלטה שהגישו הפלסטינים קובעת במפורש כי כל הנושאים שבמחלוקת ייקבעו במשא ומתן בין הצדדים.
 • ההחלטה באו"ם מהווה הכרה, לראשונה בהיסטוריה, בגבולות ישראל ובירושלים בירת ישראל. בהצעת ההחלטה נאמר במפורש כי המדינה הפלסטינית תהיה "לצד ישראל על בסיס קווי 67' עם תיקונים שייקבעו במו"מ על הסדר הקבע", וכן כי ירושלים היא בירה של שתי מדינות שמעמדה ייפתר במשא ומתן.
 • אימוץ היוזמה הערבית. הצעת ההחלטה כוללת אימוץ יוזמת הליגה הערבית לפיה כל מדינות ערב מכוננות שלום עם ישראל כאשר יושג הסכם שלום של שתי מדינות לשני עמים. אימוץ זה מבטיח את תמיכת מדינות ערב במהלך וכן שינוי אסטרטגי במזרח התיכון לטובת ישראל.

לקריאת מסמך ההסברה המלא – לחצו כאן.

 

להלן תרגום לעברית של הצעת ההחלטה שהפיצו הפלסטינים לקראת אישורה באו"ם ביום חמישי:

מתוך הצעת ההחלטה שהגישו הפלסטינים לאו"ם להכרה במדינה משקיפה לא-חברה

 • העצרת הכללית של האו"ם מדגישה את נחישותה לתרום להגשמה של הסדר שלום שיממש את החזון של שתי מדינות: מדינת פלסטין החיה בשלום ובבטחון לצד ישראל.
 • העצרת הכללית מדגישה את הדחיפות שבחידוש והאצת המשא ומתן להשגת הסדר שלום צודק, בר קיימא וכולל בין הפלסטינים והישראלים, שיפתור את כל נושאי הליבה.

תרגום נוסח הצעת ההחלטה:

[מתוך הכרה בשורה ארוכה של החלטות ואמנות בינלאומיות] העצרת הכללית:

 1. מאשרת מחדש את הזכות של העם הפלסטיני להגדרה עצמית ולעצמאות במדינתם פלסטין על השטחים הפלסטינים שנכבשו מאז 1967.
 2. מחליטה להעניק לפלסטין מעמד של מדינה משקיפה לא חברה באו"מ, מבלי לפגוע בזכויות והפריבילגיות והתפקיד של אש"פ באו"ם כמייצג של העם הפלסטיני בהתאם להחלטות ולמנהגים הרלבנטיים.
 3. מביעה את התקווה שמועצת הבטחון תשקול בחיוב את הבקשה שהוגשה ע"י מדינת פלסטין ב-23/9/11 להתקבל כחברה מלאה באו"ם.
 4. מדגישה את נחישותה לתרום למימוש הזכויות הלא ניתנות להכחשה של העם הפלסטיני והגשמה של הסדר שלום במזרח התיכון שיסיים את הכיבוש שהחל מ-1967 ויממש את החזון של שתי מדינות, מדינת פלסטין עצמאית, ריבונית, דמוקרטית, רציפה ובת קיימא החיה בשלום ובבטחון לצד ישראל על בסיס גבולות 1967.
 5. מדגישה את הדחיפות שבחידוש והאצת המו"מ בתהליך השלום במזה"ת, בהתבסס על ההחלטות האו"ם הרלבנטיות, עקרונות מדריד, כולל עקרון שטחים תמורת שלום, יוזמת השלום הערבית ומפת הדרכים של הקוורטט, להשגת הסדר שלום צודק, בר קיימא וכולל בין הפלסטינים והישראלים שיפתור את כל נושאי הליבה, כולל הפליטים הפלסטינים, ירושלים, התנחלויות, גבולות, בטחון ומים.
 6. קוראת לכל המדינות והסוכנויות והארגונים המקצועיים של האו"ם להמשיך לתמוך ולסייע לעם הפלסטיני בתחילת מימוש זכותם להגדרה עצמית, עצמאות וחירות.
 7. מבקשת ממועצת הבטחון לנקוט באמצעים הדרושים כדי לממש את ההחלטה הנוכחית ולדווח לעצרת על ההתקדמות בנושא בתוך שלושה חודשים.