טוען..

עיריית מעלה אדומים תדון בהתנגדויות לתכניות ב-E1

הועדה המקומית לתכנון ובניה של עיריית מעלה אדומים שלחה אתמול זימון לדיון בהתנגדויות לתכניות ב-E1 שיתקיים ב-14/2/21. כזכור, התכניות ב-E1 להקמת 3,412 יחידות דיור נחשבת לקטלנית במיוחד מבחינת הסיכוי לפתרון של שתי מדינות לשני עמים. במהלך מערכת הבחירות הקודמת, בפברואר השנה, פורסמו התכניות להפקדה והוגשו התנגדויות מטעם גורמים שונים.

להרחבה על התכניות ב-E1 וההתנגדות להן – ראו כאן.

חשוב להדגיש שהסמכות לאשר או לדחות את התכניות נתונה בידי מועצת התכנון העליונה של המינהל האזרחי; לוועדה המקומית של עיריית מעלה אדומים אין סמכות לאשר או לדחות את התכניות. יחד עם זאת, מקובל שועדות מקומיות דנות בתכניות ובהתנגדויות להן לפני הדיון במועצת התכנון העליונה, והן מביאות בפני מועצת התכנון את עמדתן ואת המלצתן.

לא ידוע לנו מי יזם את כינוס הישיבה והאם הדבר נעשה כי יש כוונה לכנס גם את מועצת התכנון העליונה לדון בתכניות בקרוב. ייתכן שמדובר ביוזמה מקומית של עיריית מעלה אדומים בניסיון להפעיל לחץ על הממשלה לקדם את התכנית. ייתכן שהיוזמה הגיעה מגורמים מדיניים, כבלון ניסוי לבחון את תגובת הממשל החדש בארה"ב. קיימת אפשרות גם כי סביבת נתניהו מנסה ליצור מצג לפיו מופעל עליו לחץ להתקדם עם התכנית ב-E1.

בכל מקרה, הדיון בתכניות בועדה המקומית של עיריית מעלה אדומים הוא עוד צעד, אמנם לא גדול ומשמעותי, בדרך לאישור התכניות.