טוען..

פלסטינים: המינהל האזרחי עצר בניית מתחם לבדיקות קורונה בחברון

לטענת מקורות פלסטינים, לפני כמה ימים החלו ברשות הפלסטינית לבנות מתחם לבדיקת קורונה בכניסה הצפונית לעיר חברון, על קרקע פרטית שנתרמה ע"י הבעלים לצורך המתחם. חברון היא כעת אחד ממוקדי הקורונה הקשים בגדה המערבית. בעיר עצמה מתגוררים למעלה מ-200,000 תושבים ועוד מאות אלפים במחוז חברון כולו.

ביום ראשון (12/7/20) הגיעו פקחים של המינהל האזרחי מלווים בחיילים והוציאו צווי הריסה מידיים נגד הבנייה והחרימו ציוד בניה ומשאית מנוף. כתוצאה מכך העבודות נפסקו ונכון לעכשיו אין בכל אזור חברון ודרום הגדה המערבית מתחם מסודר לבדיקות קורונה והן מבוצעות בבתי החולים בלבד. כתוצאה מכך אוכלוסיות רבות אינן נבדקות ורק מי שיש לו תסמינים ומגיע בכוחות עצמו לבית החולים בתוך העיר יכול להיבדק.

שלום עכשיו: "צריך להיות גם רשע וגם טיפש כדי לעצור את הבניה הזאת. אין שום אינטרס ישראלי במניעת בניה לבדיקת קורונה בצמוד לאזור העירוני הצפוף של חברון. גם אם מדובר בבניה לא חוקית, האינטרס הישראלי הוא שהפלסטינים יוכלו להמשיך לחיות ולהתקיים בעריהם ובכפריהם ובוודאי שאין טעם בפעולה מכעיסה ומקוממת כל כך שפוגעת באוכלוסיה גדולה בעת משבר בריאותי עולמי".

נזכיר כי לפני כחודשיים סגרה משטרת ירושלים תחנה לבדיקת קורונה שנפתחה בשכונת סילוואן שהופעלה בסיוע הרשות הפלסטינית, בגלל החוק שאוסר על פעילות של הרשות הפלסטינית בירושלים.