טוען..

מתנת הממשלה לשגריר האמריקני החדש: תכנית בנייה לעמותה שבתמיכתו בבית אל

ב-2/2/17 פורסמה להפקדה תכנית מספר 219/17 לכ-20 יחידות דיור בבית אל בבניין בן 5 קומות (+ שתי קומות תת קרקעיות).

התכנית באה אחרי שבשנת 2014 החלה עמותת "סוכת עובדיה" בבנייה לא חוקית תוך פלישה לקרקע פרטית פלסטינית בבית אל, והקימה שלד של בניין גדול. התכנית שהופקדה השבוע נועדה לאפשר אישור חוקי לבניין ותוספת קומות כך שהחלק שפולש לקרקע פרטית ייהרס, ובמקומו ייבנו קומות נוספות בחלק הבניין השני. התכנית היא ביוזמת "סוכת עובדיה".
עמותת "סוכת עובדיה" היא עמותת ימין שמחזיקה את ישיבת בית אל של הרב זלמן מלמד, קשורה למפלגת תקומה ולערוץ 7. השגריר האמריקני המיועד, דיויד פרידמן, עומד בראש עמותת ידידי ישיבת בית אל בארה"ב שמגייסת כספים לעמותה בישראל. בשנת 2015 העבירה אגודת הידידים לעמותה 2.47 מיליון ש"ח, כפי שניתן לראות בדוח הכספי של העמותה.

מתוך תכנית 219-17

מתוך תכנית 219-17 בבית אל. המסומן בצהוב מיועד להריסה

עמותת "סוכת עובדיה" היא זו שעמדה מאחורי גזל הקרקעות העצום בשכונת האולפנה בבית אל, כשהקימה עשרות יחידות דיור על קרקע פרטית פלסטינית באופן לא חוקי. מסתבר שגם אחרי שבג"צ פסק להרוס 30 יחידות דיור שהעמותה בנתה על קרקע פרטית, ואחרי המאבק הפוליטי הגדול שבסופו נהרסו 30 יחידות הדיור, העמותה עדיין מעיזה להמשיך ולגזול אדמות פרטיות ולבנות פרוייקט חדש על שפולש לאדמה פרטית.
הדבר החמור הוא שהממשלה נותנת יד להמשך גזל הקרקעות ובמקום לחקור ולהעמיד לדין את האחראים לפלישה לקרקע פרטית, היא מעניקה להם פרס וזכויות בנייה גדולות עם הכשר ממשלתי.