טוען..

דיון גורלי על בית משפחת סיאם בסילוואן

ביום רביעי ידון בית המשפט המחוזי בירושלים בערעור שהגיש ג'וואד סיאם נגד החלטת בית משפט השלום לתת למתנחלי עמותת אלע"ד חלקים מביתו בסילוואן. הערעור הוא שלב נוסף, אולי אחרון, במאבק של למעלה מעשרים שנה שבו מנסה עמותת אלע"ד להשתלט על בית המשפחה בדרכים שונות.

עוד בתחילת שנות ה-90' טענה עמותת אלע"ד שהיא רכשה חלקים מבית משפחת סיאם. פעם טענה שהיא רכשה מאב המשפחה את החלק שלו (בית המשפט קבע שהחוזה שהציגה העמותה אינו תקף), ופעם טענה שרכשה את החלק של הסבתא של המשפחה דרך שלושה מילדיה (בית המשפט דחה את הטענה). בתביעה שהוגשה מטעם אלע"ד ב-1999 קבע בית המשפט המחוזי כי כל שהעמותה הצליחה לרכוש היה ארבעה חלקים מתוך שמונה של החלק של הסבתא. על היקף החלק של הסבתא קיימת מחלוקת בין הצדדים, ובית המשפט המחוזי צפוי לדון, בין השאר, בשאלה זו בערעור שיתקיים ביום רביעי.

המאבק על הבית הזה בסילוואן הוא יותר ממאבק רגיל שמתנהל בין העמותה החזקה והעשירה מול משפחות פרטיות שנאלצות להתמודד בהליכים ארוכים, מתישים ויקרים, עם טענות רכישה שונות של המתנחלים. ג'וואד סיאם, שנלחם כעת על ביתו, הוא אחד המנהיגים המרכזיים של השכונה, עובד סוציאלי שהקים מרכזים קהילתיים לילדים ולמשפחות בסילוואן, מקיים פעילויות רבות שמסייעות לחוסן הקהילה והתושבים, ומוביל את המאבק נגד הכיבוש וההתנחלות בסילוואן בדרכים לא אלימות.

הדיון בערעור יתקיים ביום רביעי, 12/6/19, בשעה 12:30 בביהמ"ש המחוזי בירושלים בפני השופטים ארנון דראל, ענת זינגר ואלכסנדר רון (ע"א 48439-01-19)

להרחבה על פסק הדין שעליו הערעור לחצו כאן

לתרומה למאבק של משפחת סיאם לחצו כאן