טוען..

הממשלה מקימה ארבע התנחלויות חדשות בלב הגדה המערבית

בעוד מאמציו של שר החוץ האמריקני ג'ון קרי להביא להנעת תהליך מדיני נמשכים, ממשלת ישראל הודיעה בערב החג לבג"צ בתשובה לעתירה של שלום עכשיו על כוונתה להכשיר את המאחזים: מעלה רחבעם, גבעת אסף, מצפה לכיש והרואה. בניגוד להצהרות של ממשלת נתניהו הקודמת שנמנעה מלהודיע על כוונה להכשיר את המאחזים, הממשלה החדשה מכריזה למעשה על הקמה של התנחלויות חדשות על ידי הכשרת המאחזים.

בגידון בעתירה ביום רביעי הבא, 22/5/13.

שלום עכשיו: "זוהי סטירת לחי בפניו של ג'ון קרי. ממשלת נתניהו החדשה מסתמנת כממשלת המתנחלים שמוכנה להיכנע לכל תכתיב שקבעו מתנחלים בשטח באופן לא חוקי, אפילו במחיר של הסיכוי לשלום".

המאחז גבעת אסף

המאחז גבעת אסף

לקריאת הודעת המדינה לבג"צ – לחצו כאן

המאחזים שיוכשרו לפי הודעת המדינה:

1. מעלה רחבעםשר הבטחון הורה למינהל האזרחי לבחון אפשרות להכשיר את כל הבנייה שעל אדמות מדינה.

2. הרואהשר הבטחון הורה למינהל האזרחי לבחון אפשרות להכשיר את המאחז ובכלל זה הורה על פתיחה בהליך סקר להכרזה על האדמות כאדמות מדינה.

3. גבעת אסף – הממשלה הורתה למינהל האזרחי לבחון אפשרות להכשיר את המאחזלאור טענות המתנחלים לרכישה של שלוש חלקות שעליהן כ-3/4 מהמבנים שבמאחז.

4. מצפה לכישהממשלה הקודמת הודיעה שבכוונתה להכשיר את המאחז, אבל היא משאירה זאת להחלטת הממשלה החדשה אחרי הבחירות.בהודעה הפעם מסרה המדינה כי צפויה להתקבל החלטה להוספת המאחז לשטח היישוב נגוהותכלומר הכוונה היא להכשיר את המאחז כ"שכונה" של נגוהות.

שני המאחזים הנוספים:

מצפה יצהרלא נאמר שיש כוונה להכשיר אותו, אך נכתב שיש כוונה להרוס את המבנה שנבנה על קרקע פרטית בהתאם לסדר העדיפויות (ולא נאמרשיהרסו המבנים שנבנו על אדמות סקר).

רמת גלעדלא נאמר שיש כוונה להכשיר אותו. היה הסכם עם המתנחלים שהם מפנים חלקים מהמאחז מרצון. והמדינה מעדכנת שיש הליכים שונים לרכישה ו/או רישום הקרקע של כל המאחז כאדמות מדינה או כאדמות פרטיות של המתנחלים.