טוען..

180 יחידות דיור חדשות במזרח ירושלים

מינהל מקרקעי ישראל הודיע בשבוע שעבר על הקמת 180 יחידות דיור חדשות במזרח ירושלים עבור אנשי צבא ומשטרה. מדובר במימוש החלטת הממשלה מיום ירושלים האחרון בדבר הקצאת קרקע בפטור ממכרז למשרתי כוחות הביטחון (צבא ומשטרה) "באזורים או בשכונות בירושלים בעלות מאפיינים מיוחדים המצדיקים את ההקצאה בפטור כאמור על פי שיקול דעתו של המינהל".

בדרך זו מבקשת הממשלה למנוע מתושבים פלסטינים את האפשרות לרכוש בתים בפרוייקט החדש, שכן כמעט ואין פלסטינים המשרתים בצבא או במשטרה. זאת, למרות שהשכונה החדשה ממוקמת בין שתי שכונות פלסטיניות, אום ליסון וצור באחר, שבהן מצוקת דיור גדולה. מטרה זאת עולה בבירור מדברי מנהל מחוז ירושלים במינהל מקרקעי ישראל, חמי כסיף, המופיעים בהודעת המינהל: "השכונה שתקום באזור קו תפר מול הישוב הערבי צור באחר היא בעלת ערך לאומי חשוב".

plan 7977 Heb

התכנית, מס' 7977א, קיבלה תוקף ביולי 2012, והיא שוכנת על קרקעות שהופקעו ע"י ממשלת ישראל במסגרת ההפקעות של 1970 לשם הקמת שכונת ארמון הנציב (תלפיות מזרח), בשטחים שסופחו לירושלים לאחר 1967.

שלום עכשיו: "ממשלת נתניהו ממשיכה לנצל את הזמן שנותר עד הבחירות כדי לקבוע עובדות בשטח שמרחיקות אותנו מהסיכוי להגיע לשתי מדינות.ההחלטה להקים שכונה לישראלים בלבד בסמוך לאזורים פלסטינים, היא לא רק פרובוקטיבית אלא היא בגדר אפליה. בעיר שלמעלה מ-1/3 מתושביה הם פלסטינים, הרשויות כמעט ולא מתכננות או יוזמות כל בנייה עבורם".