טוען..

משפחת זעתרי מחברון דורשת משר הביטחון לפנות את המתנחלים שפלשו לביתה

משפחת אלזעתרי מחברון פנתה אתמול (15/4/18) לשר הביטחון בדרישה כי יאכוף את החוק על המתנחלים שפלשו לפני כשלושה שבועות לבית המשפחה ברחוב א-סהלה בחברון, סמוך למערת המכפלה. במכתב ששלח עורך הדין של המשפחה, עו"ד סאמר שחאדה לשר הביטחון ולמינהל האזרחי נאמר כי טענת הרכישה של המתנחלים "אין לה כל אחיזה במציאות, שכן מרשיי ו/או מי מטעמם מעולם לא מכרו זכויות הבעלות שלהם בבתיהם למאן דהו".
עוד הוסיף עו"ד שחאדה ואמר כי "היתר העיסקה שניפק קמ"ט מקרקעין לעסקה הנטענת, אין בכוחו כדי להתיר כניסה של המתנחלים לבתים של מרשיי והוא בסך הכל, תנאי מקדים לכניסה לשערי הועדה לרישום ראשון שהינה הגוף השיפוטי המוסמך להכריע בבקשה של רישום הזכויות במקרקעין".
בסיום הודיע עו"ד שחאדה שככל שהבתים לא יפונו בדחיפות המתבקשת בכוונת המשפחה לעתור לבג"צ.

משפחת אלזעתרי נאלצה לעזוב את ביתה בתקופת האינתיפאדה השניה, כמו מאות משפחות ובתי עסק אחרים באזור העיר העתיקה בחברון, בשל הגבלות התנועה הכבדות שהטיל צה"ל על הפלסטינים לצורך הגנה על המתנחלים. בינואר 2016 פרצו מתנחלים לבית משפחת אלזעתרי בטענה שרכשו אותו מהבעלים, אך בעקבות תלונת המשפחה למשטרה הם פונו ימים אחדים לאחר הפלישה, והבית נסגר ונאטם ע"י צה"ל.
הפריצה לבית ב-26/3/18, נעשתה מיד אחרי שקמ"ט מקרקעין ניפק למתנחלים "היתר עסקה" שמאפשר להם להתחיל את הליך הוכחת הבעלות ולהביא בפני הגורמים המוסמכים (הועדה לרישום ראשון) את טענות הרכישה לצורך בירורן.

חשוב להדגיש כי היתר עסקה הוא הליך בירוקרטי שלא קובע שום זכויות בנכס, והוא כפוף לאישור של שר הביטחון. במקרה דומה, בבית משפחת אבו רג'ב ("בית המכפלה"), פלשו המתנחלים לבית שלוש פעמים (ב-2012, 2013 ו-2017) והם פונו בהוראת בג"צ כי הליכי הרישום לא הסתיימו ולא נקבע שהמתנחלים הצליחו להוכיח את הרכישה הנטענת. הפלישה לבית אלזעתרי נעשה עוד לפני שהתחילו בכלל את הליכי הרישום.

יש לציין שב-27/3/18 רמז שר הביטחון אביגדור ליברמן על כך שמשרד הביטחון נתן "הסכמה" למתנחלים לפלוש אל הבית, ככל הנראה בתמורה לפינוי שקט של בית אבו רג'ב, שבית המשפט העליון הורה לפנות.

חברון בית רחל בית לאה זעתרי

קטע מהודעה לתקשורת של שר הביטחון, 27/3/18

שלום עכשיו: "עוד לא יבש הדיו מהחלטת בג"צ לפנות את בית המכפלה בנסיבות דומות, והמתנחלים מעיזים לפלוש ללא כל זכות לבית נוסף. הממשלה היתה צריכה לפנות את הפלישה מיד, כי ברור שהמתנחלים עוד לא הוכיחו שום בעלות. אך התנהגות הממשלה והתבטאויות שר הביטחון לאחרונה מעלות את החשד כי הפלישה נעשתה בתיאום עם שר הביטחון וכי הממשלה נתנה יד לעבירה על החוק ולגזל. במקום להגן על זכויות בעלי הבית היא מסייעת לגזלנים המבקשים להשתלט על הנכס בלי לאפשר לבעלים את ההליך שבו יוכיחו את הבעלות. הקמת התנחלות חדשה בלב חברון היא פגיעה קשה במצב השברירי בחברון והיא עלולה לגרום למגבלות חדשות על תנועת הפלסטינים לצורך הגנת המתנחלים".

מפה בית משפחת אלזעתרי ("בית רחל בית לאה"), חברון

Alcohol beperken inname, zoals het zou kunnen verergeren ongewenste bijwerkingen van de drug eigenapotheek24.com Lovegra. Dankzij ruime ervaring ontdekt Vichy Research steeds nieuwe drijfveren om effectief te werken en talent die nooit zal nodig hebben om te beoordelen.