טוען..

חלוקת ירושלים – גרסת יום כיפור

מדי שנה ביום כיפור מציבה משטרת ירושלים חסימות בכבישים כדי למנוע סכנה ולהקטין את מספר המכוניות הפוטנציאלי שנוסע ברחובות שבהם נוהגים להסתובב הולכי רגל ורוכבי אופניים רבים בכבישים.
שלום עכשיו פנתה למשטרת ירושלים בעזרת התנועה לחופש המידע וביקשה את מפת החסימות ביום כיפור. המשטרה בתגובה מסרה את רשימת המקומות שבהם מוצבות החסימות ואנחנו העלינו אותם על המפה וזה מה שקיבלנו:

מפת חסימות משטריות בירושלים ביום כיפור

מפת החסימות שהמשטרה מציבה ביום כיפור בירושלים

מפת החסימות ביום כיפור משרטטת בדיוק את קו הגבול הקיים אך הבלתי נראה בירושלים – בין השכונות הישראליות לבין השכונות הפלסטיניות. זהו בדיוק גם קו הגבול הפונטציאלי העתידי של ירושלים בהסדר קבע (כמו למשל הקו של יוזמת ז'נבה).
ירושלים היא עיר מחולקת. מדי שנה ביום כיפור החלוקה נראית לעין: בין עיר יהודית שבה לא נוסעים במכוניות, לבין עיר ערבית שבה ממשיכים החיים כביום חול רגיל. ולמרות החסימות בכבישים, עדיין אפשר לנסוע בחופשיות בין השכונות הפלסטיניות השונות ואלקודס הפלסטינית ממשיכה לתפקד.
ירושלים היא לב הסכסוך, אבל היא גם המפתח לפיתרון. במסגרת הסכם של שתי מדינות לשני עמים, השכונות הפלסטיניות יהיו חלק מהבירה הפלסטינית, והשכונות הישראליות חלק מבירת ישראל, והסדר מיוחד לעיר העתיקה ולמקומות הקדושים. הפתרון אפשרי, הוא צודק והוא גם יתממש בסופו של דבר.

מידע ורקע על ירושלים והסכסוך ראו במצגת כאן: