טוען..

שלום עכשיו ליועמ"ש: לחקור את הרב דב וולפא בחשד להסתה

שלום עכשיו פנתה ליועץ המשפטי לממשלה בעקבות התבטאויותיו של וולפא ברדיו

במוצ"ש, 5 במרץ, אמר הרב דב וולפא בראיון לרשת מורשת של קול ישראל כי "הצבא החליט להילחם בעם ישראל, בארץ ישראל. אז כאשר באים יהודים או ערבים בחוות גלעד להרוס בתים והם יורים כדורי גומי, צריך לירות עליהם בחזרה כדורי גומי. אם הם באים לתת מכות, צריך לתת להם בחזרה מכות".

בעקבות זאת, פנה יריב אופנהיימר, מזכ"ל שלום עכשיו ליועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין.

זהו נוסח המכתב שנשלח:

במוצ"ש, 5 במרץ 2011, שוחח הרב דב וולפא בתכנית "מלווה מלכה" ברשת מורשת בקול ישראל על פינוי המבנים במאחז חוות גלעד.

בראיון אמר וולפא: "הצבא החליט להילחם במתנחלים, בעם ישראל, בארץ ישראל. אז כאשר באים יהודים או ערבים, כפי שהיה בחוות גלעד, להרוס בתים, והם יורים כדורי גומי – צריך לירות עליהם בחזרה כדורי גומי. אם הם באים לתת מכות – צריך לתת להם בחזרה מכות".

סעיף 144 ד2 לחוק העונשין קובע כי הסתה לאלימות או טרור משמעותה אהדה או עידוד לעבירה הפוגעת בגופו של אדם או המעמידה אדם בסכנת מוות או בסכנת חבלה חמורה, וע"פ תוכנו של הפרסום המסית והנסיבות שבהן פורסם, יש אפשרות ממשית שיביא לביצוע המעשה.

כידוע לך, לרב וולפא חסידים ונאמנים אשר עלולים להבין את הדברים כלשונם ולפעול באלימות נגד כוחות הבטחון בעתיד הקרוב. לפיכך, אנו פונים בבקשה לפתוח בחקירה נגד דב וולפא בשל הדברים אותם אמר.

בימים אלו של הקצנה והסלמה אשר מאופיינים בפגיעה יומיומית בפלסטינים תחת הכותרת "תג מחיר", אני סבור כי על מערכת אכיפת החוק להציב גבולות ברורים ולא לאפשר את המשך ההתדרדרות והרחבת גלי האלימות של המתנחלים בשטחים.