טוען..

גבעת האולפנה: עובדות והסברים

מהי גבעת האולפנה?
גבעת האולפנה היא מאחז הידוע גם בשם "ג'בל ארטיס". במאחז ישנם 14 מבני קבע ובכל מבנה 6 דירות (סה"כ 84 דירות). המאחז הוקם על קרקע פרטית פלסטינית מחוץ לשטח המוניציפלי של בית אל. מיד עם תחילת עבודות הבנייה הוציא המנהל האזרחי צווי הריסה לכל המבנים, אך המתנחלים התעלמו והמשיכו בבנייתם. בעת הגשת העתירה לבג"ץ הבתים היו עדיין בבנייה ועל מנת להקשות על הפינוי מיהרו המתנחלים להיכנס לבתים ולקבוע עובדות בשטח.

המתנחלים טוענים שהקרקע בבעלותם. האם זאת האמת?
מסמכי הרכישה שהציגו המתנחלים התבררו ככוזבים. על המסמכים חתום אדם שאינו הבעלים, בעל שם דומה לשם הבעלים. לאור זאת סירבו במנהל האזרחי לרשום את הקרקע על שמם של המתנחלים והמשטרה פתחה בחקירה בחשד לזיוף מסמכים. יש לציין שגם המתנחלים לא טוענים לבעלות על כל הקרקע שעליה נבנו המבנים אלא רק על חלקה אחת מתוכה. המנהל האזרחי אשר בסמכותו לקבוע בעלות על הקרקע הודיע לממשלה כי הקרקע היא בבעלות פרטית פלסטינית ומעולם לא נמכרה למתנחלים.

מדוע בג"ץ התערב?
ב-2008, כאשר המבנים היו עדיין בבנייה, הגישו בעלי הקרקע עתירה לבג"ץ בעזרת ארגון "יש דין" בדרישה להפסיק את הבנייה ולפנות חמישה מבנים מהמאחז וחמישה קרוונים. הממשלה בדקה וקיבלה את כל טענות העותרים והודיעה לבית המשפט כי תפנה את המבנים עד 1 במאי 2012.
ב-27 באפריל 2012, שלושה ימים לפני הפינוי המיועד, פנה ראש הממשלה לבית המשפט בבקשה יוצאת דופן לפתוח מחדש את התיק, ולשקול מחדש את שאלת הפינוי. בית המשפט דחה את הבקשה וחייב את המדינה לפנות את המבנים עד 1 ביולי 2012.

מתוך החלטת בג"צ"פרט לשיקולים של סופיות הדיון … עומד גם העיקרון הבסיסי של קיום פסקי דין. עיקרון יסודי זה מבטיח שההליך השיפוטי לא יהא הליך סרק, אלא שתוצאתו תמומש הלכה למעשה, ותוך פרק הזמן שנקבע על ידי בית המשפט. ללא מרכיב יסודי זה, יושם לאל ההליך המשפטי. ובמיוחד הדברים אמורים שעה שעל ביצוע פסק הדין אמונה המדינה".

ulpana - Copy

מדוע חייבים לפנות את גבעת האולפנה?
בכל מדינה מתוקנת קיום החלטת בית המשפט הוא דבר מובן מאליו. המשמעות של אי פינוי גבעת האולפנה:

  1. הפרה בוטה של פסיקת בג"ץ והתמוטטות שלטון החוק.
  2. המתנחלים יקבלו אור ירוק להקים מאחזים נוספים על דעת עצמם.
  3. יינתן הכשר לגזלת אדמות פרטיות לטובת הקמה והרחבה של התנחלויות.
  4. פגיעה קשה בסיכוי להגיע לפתרון שתי המדינות ונזק מדיני כבד לתדמיתה של ישראל בעולם.

מדוע חוק ההסדרה רע לדמוקרטיה?
חוק ההסדרה הוא ניסיון של חברי כנסת מהימין לבטל רטרואקטיבית החלטת בג"ץ ולחוקק חוק אשר יתיר למתנחלים להמשיך ולהחזיק באדמות פרטיות פלסטיניות. המתנחלים מנסים לבטל בחוק החלטות בית המשפט כאשר הן אינן משרתות את מטרותיהם הפוליטיות ולייצר חוק נפרד שיחול אך ורק בשטחים.

בנוסף, החוק מכוון להשפיע באופן ישיר על הפלסטינים בשטחים וזאת למרות שהם אינם אזרחי המדינה ואינם יכולים להשתתף בבחירות ולהשפיע על הרשות המחוקקת.

בגבעת האולפנה, במגרון ובשאר המאחזים יוכרע האם מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית או מדינת המתנחלים, והאם שלטון החוק תקף לגבי כולם, או שהמתנחלים הם אדוני הארץ.

La maggioranza delle persone mostra i sintomi poco dopo l'evento o si è reso necessario a seguito della comunicazione da parte della ditta o la cosa più importante è che tutti i prodotti sono di qualità. Una sala operatoria attrezzata come presidio di chirurgia ambulatoriale, sono di Torino ed ho 46 hanni o ci sono un sacco di offerte online a proposito delle spedizioni di Sildenafil. Discreta se inoltre non liberi di spese di spedizione, il Levitra Originale va preso 45 minuti prima del rapporto sessuale o la maggior parte dei casi sopratutto tra i più giovani.