טוען..

נערכים ליום ירושלים

במסגרת ההכנות ליום ירושלים, הפיצה משטרת ירושלים כרוז בערבית לסוחרים בעיר העתיקה שקורא להם לסגור את החנויות החל מחמש אחה"צ (ראו להלן). למה? כי צפויה צעדה של אלפי אנשים בעיר העתיקה וסגירת החנויות תמנע חיכוך.

לצערנו, האירוע המרכזי של יום ירושלים בשנים האחרונות הוא מצעד "ריקודגלים" שבו אלפי צעירים, בעיקר דתיים, צועדים בהפגנת כוח גדולה במזרח ירושלים (ראו סרטון למטה), ולעתים קוראים קריאות גזעניות מחרידות וכמעט תמיד נרשמים מקרים של אלימות פיזית כלפי פלסטינים. יום ירושלים יכול היה להיות יום החג של ירושלים, שבו אנחנו חוגגים את היותה של ירושלים עיר הבירה של ישראל, שבו אנחנו קוראים לשלום ולהפיכת ירושלים עיר ששייכת לכל תושביה, יהודים וערבים, עיר הבירה של ישראל בשכונות היהודיות לצד עיר הבירה של המדינה הפלסטינית בשכונות הפלסטיניות.

מותר לנו לשמוח על חזרתנו לעיר העתיקה ולכותל המערבי. אבל אסור לנו לתת לקיצוניים לדרדר את ירושלים למקום של מריבה ומלחמת דת.

נוסח הכרוז שהפיצה המשטרה בעיר העתיקה בירושלים - לקראת צעדת הימין

נוסח הכרוז שהפיצה המשטרה בעיר העתיקה בירושלים – לקראת צעדת הימין

הודעה לציבור
לכבוד התושבים והסוחרים בעיר העתיקה, שלום.

הרינו להודיעכם שביום 20.5.12, יום ראשון הקרוב, יחול יום ירושלים, שבו תהיה תנועת הולכי רגל רבה מן הרגיל. עשרות אלפי תושבים יגיעו ברגל בכיוון העיר העתיקה והכותל המערבי.
הננו מבקשים מהסוחרים ברחוב המלך דוד ושער השלשלת ורחוב הגאי, לסגור את החנויות לאחר השעה 5:00 אחה"צ (לא חובה), וזאת כדי למנוע חיכוך נוסף באותו היום.

1. הצעדה הגדולה בהשתתפות כ-50,000 איש תיכנס משער יפו, רחוב דוד, רחוב השלשלת והכותל.
2. 40,000 יגיעו מכיוון שער שכם, רחוב הגיא והכותל.

הערה: אסור להוציא סחורות מחוץ לחנות או לתלות בגדים או דברים אחרים בכניסה לחנויות, החל מהשעה ארבע אחה"צ. תודה רבה על שיתוף הפעולה.

משטרת הקישלה (תחנת העיר העתיקה).

תיעוד של מצעד ריקודגלים ביום ירושלים בשנה שעברה כפי שתועד ע"י פעילי סולידאריות.