טוען..

מתנחלים השתלטו על שלוש דירות בסילוואן

כוחות גדולים של משטרה פינו היום שלוש משפחות פלסטיניות מביתן לטובת עמותת המתנחלים אלע"ד. עמותת אלע"ד, שטוענת שרכשה את הבית מבעליו, ניצלה את הליך פשיטת הרגל שבו הוא היה נתון כדי להשיג נצחון משפטי קל ברכישה מכונס הנכסים. המשפחה ערערה על ההחלטה אך הפינוי בוצע עוד לפני הדיון בערעור.
במהלך הפינוי, הצליחה המשפחה להשיג צו ארעי מבית המשפט העליון שאוסר על הפינוי, אך הצו הגיע מאוחר מדי, אחרי שהמתנחלים בחסות המשטרה הספיקו לפנות את כל הבית. נכון לעכשיו המתנחלים נמצאים בבית, הכניסו מזרונים ומקרר וכוח משטרה משגיח על הבית.

שלום עכשיו: "מתנחלי אלע"ד שולחים תזכורת לנשיא טראמפ שהשגרירות שהוא מתכוון לפתוח בירושלים היא בעיר מחולקת שיש בה שתי בירות נפרדות. המשך ההתנחלות בסילוואן מאיימת על הסיכוי להגיע אי פעם לשלום ולפשרה בירושלים".

 

ב-22/2/18 קבע בית המשפט המחוזי בירושלים כי בית משפחת רווידי שייך לעמותת אלע"ד וכי על המשפחה לפנות את הבית. ההחלטה ניתנה במסגרת הליך פשיטת רגל של תושב סילוואן, שהמתנחלים טוענים שרכשו ממנו את הבית לפני מותו. בית המשפט החליט במסגרת הסדר כל החובות של המנוח, שמכיוון שהמתנחלים טוענים שהם רכשו ממנו את הבית, ומכיוון שהם הסכימו לשלם סכום נוסף תמורת הנכס – הבית יועבר אליהם.

המשפחה טוענת שהמנוח מעולם לא מכר את הבית, וגם לא היה יכול למכור כי הבית הוא בבעלות משותפת לו ולכל ששת אחיו, שמעולם לא מכרו את חלקם. אך בית המשפט המחוזי עסק רק בשאלת הסדר החובות ופשיטת הרגל ולא עמדה בפניו השאלה של מי היה הבית מלכתחילה לפני המכירה. כדי להוכיח את הטענה המשפחה צריכה להגיש הליך משפטי נפרד.

בנוסף מסתבר שאחת הדירות שפונתה לא היתה מעולם בבעלותו של מר רווידי המנוח, וגם לא של אחיו. בנו של רווידי התגורר בה בשכירות, אך הבעלות היא של אדם אחר שלא היה צד לכל ההליכים.

בשנתיים האחרונות הצליחו מתנחלי עמותת אלע"ד להשתלט על קרוב ל-10 נכסים בוואדי חילווה בסילוואן, והיא ממשיכה לנצל את כוחה הכלכלי ומעמדה הפוליטי כדי להפוך את סילוואן לשכונה יהודית, ולהקשות על כל פשרה עתידית בירושלים.

 

עדות של אחד מבני המשפחה על הפינוי: