טוען..

עיריית ירושלים הרסה היום בית בשייח ג'ראח

בוקר בשייח ג'ראח. בפינת הרחוב היורד בשכונת אום-הארון, בין שני מבני הצלב האדום הממוקמים בשכונה, גרה עד היום משפחת דיאב. שש נפשות התגוררו במבנה הקטן בעל גג הפח. האם דינה וחמשת ילדיה, הגדול בן 16, הקטן בן שנתיים. אב המשפחה אינו חיי איתם, מאחר שהוא תושב שטחים ששהייתו בירושלים אסורה. בשני חדרים קטנים גרה המשפחה, עד שהגיעו הבוקר כוחות משטרה ומג"ב והודיעו להם על הריסת ביתם. העילה לא נמסרה, גם לא מסמך רשמי. מדובר, ככל הנראה, על הריסה נוספת של מבנה "לא חוקי" בירושלים המזרחית, בה בלתי אפשרי כמעט שתושב פלסטיני יזכה לקבל אישור בנייה.

כל חייה גרה דינה בבית אביה, איבראהים דיאב, המוכר אולי לירושלמים כמוכר התמר-הינדי משער השכם. לפני כשנתיים הוסיפה המשפחה חדר למבנה הקטן שעמד בחצר האב. את הקנס בגינו אותו קיבלה לפני כמה חודשים, היא מספרת, החלה כבר לשלם בתשלומים. בשנים האחרונות חיו שם, עד הבוקר. בסביבות שבע וחצי, יצאה דינה את הבית כדי לפזר את ילדיה בין בתי הספר בהם הם לומדים. מחוץ לדלתה היא מצאה כוח משטרתי, שהורה לה על פינוי מידי. שכנועים רבים נדרשו, היא אומרת, עד שהתירו לה להוציא מהבית כמה בגדים וחפצים אישיים. הריהוט המועט נותר בפנים. זמן קצר לקח לטרקטור העירוני להשלים את מלאכת ההרס. בשקט ששרר מסביב נשמעו בעיקר צפצופי הרוורס וקולות המעיכה והגריסה שיצרה כף המכונה. כמה צלמים פלסטינים הצטרפו לתושבים הבודדים שעמדו סביב והביטו דוממים בפעולת ההריסה. ברשתות הפלסטיניות וודאי ידווח על זה היו

IMG_0020

כעשרים מטר ממקום הבית ההרוס, נבנית בימים אלה לשכה מפוארת עבור הביטוח הלאומי. מטרים ספורים משם נמצאים בתים עליהם מבקשים להשתלט מתנחלים.
בינתיים, זרוע שלטונית אחרת אמרה היום את דברה. עכשיו תחפש דינה דיאב מקום להלין בו הלילה את ילדיה.

IMG_0020