טוען..

שבעה מאחזים חדשים ביומיים

עדכון שבוע אחרי הקמת המאחזים (5/7/23)

המנהל האזרחי פינה שלושה מאחזים: מאחז נווה צוף, מאחז מבואות יריחו ומאחז נווה ארז. מאחזים אלו כללו אוהלים ורכבים בלבד. המנהל האזרחי הכין כוחות לפינוי מאחז המור, אולם תושבי המאחז עתרו לבית המשפט המחוזי וקיבלו צו עיכוב פינוי. בהמשך השר סמוטריץ, דרש מפרקליטות המדינה לגנוז את תשובתה לבית המשפט ולערב אותו בתגובה. בכך למעשה השר סמוטריץ' מנע את פינוי המאחז, לפחות עד לרגע זה. בסיכומו של מבצע בניה ופינוי מאחזים, עדיין עומדים על תילם ארבעה מאחזים: אביתר, המור, ליד עמנואל ובתקוע.

______________________________________________________________________________________________________________

בלילה שבין רביעי לחמישי של ה 21.06.2023,  הוקמו ברחבי הגדה המערבית 6 מאחזים חדשים ומתנחלים נכנסו לאביתר, מאחז שהוקם בעבר ופונה במסגרת הסכם בין הממשלה הקודמת למתנחלים ועד השבוע נותר לא מאויש אך בתפיסה של הצבא. על פי פרסומים בתקשורת,  המאחזים החדשים הוקמו בידיעת הדרג המדיני וכן נתניהו קיבל החליטה שמאחז אביתר לא יפונה ויוסדר מעמדו כהתנחלות חוקית. המאחזים החדשים שהוקמו ממוקמים ליד ההתנחלויות תקוע, נווה צוף, מבואות יריחו, נווה ארז, מעלה לבונה, ועמנואל.

 

רוב המאחזים החדשים כוללים בעיקר אוהלים ומבנים ארעיים.לעומת זאת, במאחז אביתר,ובמאחז החדש המור, הוצבו מבני מגורים, הוכשרו שבילים ונעשתה עבודת תשתית (להרחבה על שני המאחזים הללו). המאחז אביתר נמצא 1.5 ק"מ מזרחית לצומת זאעתרה/תפוח ובנוי על אדמות הכפר הפלסטיני ביתא. המאחז המור נמצא על אדמות הכפרים לובן א-שרקיה וסינג'יל, וליד ההתנחלות מעלה לבונה..

 

ממזרח להתנחלות תקוע, על אדמות הכפר הפלסטיני תקוע, הוקם מאחז ארעי הכולל אוהל ומשאית שהוכשרה למגורים (מצורפת תמונה).

ממערב להתנחלות מבואות יריחו, על אדמת העיירה הפלסטינית טייבה וכן ממזרח להתנחלות נווה ארז, על אדמת הכפר הפלסטיני מאחמס, הוקמו שני מאחזי רועים בקרבת מאהלי בדווים (מצורפות תמונות משני המאחזים).

מאחז נוסף הוקם מערבית להתנחלות נווה צוף (חלמיש) בקרבת ההתנחלות עטרת, על אדמות הכפר הפלסטיני אום ספא. המאחז כלל אוהל אחד.  הקמת המאחז הוביל לעימותים בין מתנחלים ופלסטינים ולאלימות מתנחלים בתוך הכפר הפלסטיני אום ספא במהלך סוף השבוע. בדיקת מעקב התנחלויות  של שלום עכשיו, מיום שלישי ה 27/6/23, מעידה כי האוהל לא נמצא במקומו ויתכן שהמאחז פונה.

מאחז נוסף של חוות רועים הוקם דרומית מזרחית להתנחלות עמנואל, על אדמות הכפר הפלסטיני דיר איסתיא.

 

המאחז מזרחית להתנחלות תקוע

 

שלום עכשיו: "עבירה על החוק הפכה למדיניות הרשמית של ישראל בגדה המערבית. נראה שישראל החליטה להגביר את מוקדי החיכוך עם הפלסטינים ולבנות מאחזים, תוך חצי עצימת עין של השלטונות, והבנת הצבא, שבמאחזים אלו לא צריך למהר ולאכוף את החוק. לא בבניה אנחנו עוסקים פה, אלא בהרס האפשרות לחיים של כבוד ושלום בין העמים.

 

המאחז מזרחית להתנחלות נווה ארז

המאחז ממערב להתנחלות מבואות יריחו