טוען..

רגבים לבג"צ: להרוס את הסככה של בעל הקרקע שעתר נגד הבתים בדרך האבות

ביום חמישי (15/6/17) ידון בג"צ בעתירה שהגישה עמותת רגבים בדרישה להרוס את הסככה שבה פועל המוסך של עלי מוסא, תושב אלחאדר באזור בית לחם. העתירה היא חלק ממסע נקמה ואיומים שמובילים מתנחלים מגוש עציון נגד בעל המוסך שהעז לעתור לבג"צ נגד גזל אדמתו.

הרקע: גזל הקרקע בדרך האבות – בשנת 2001 הוקם המאחז "דרך האבות" על אדמות הכפר אלחאדר. בעלי הקרקע הפלסטינים פנו מיד עם הקמת המאחז בתלונות למשטרה ולמינהל האזרחי, ואף הגישו עתירות לבג"צ (בשנת 2002 ובשנת 2003 בשנת 2008 ובשנת 2014). אך למרות שהמדינה הודתה שמדובר בבניה בלתי חוקית, ולמרות שלכל המבנים הוצאו צווי הריסה – המאחז המשיך להתפתח. לאחר שנים ארוכות של מאבק והליכים ממושכים בבג"צ ובוועדות עררים, ב-1/9/16 פסק בג"צ כי יש להרוס 17 מהמבנים של המאחז עד 6 במארס 2018.

מסע הנקמה של מתנחלים בבעלי הקרקע – מיד לאחר פסק הדין החלו מתנחלים מגוש עציון להפעיל לחצים על עלי מוסא, אחד מבעלי הקרקע הפלסטינים בנסיון לשכנע אותו לחזור בו מהעתירה, באמצעות איומים מרומזים או מפורשים והצעות כספיות מפליגות. במקביל פתחו מתנחלי המאחז בקמפיין, בתמיכת גורמים במועצת גוש עציון, בקריאה להחרים את המוסך שלו ולא לתקן אצלו כלי רכב. מוסא הוא מוסכניק שמפעיל עסק קטן לתיקון מכוניות בסמוך לכניסה להתנחלות אפרת. במשך שנים הוא נאבק לפרנסתו נגד קשיים רבים שהערימו עליו הרשויות, ונאלץ לנדוד ממקום למקום בנסיון להתפרנס. המוסך הקטן של מוסא הוא למעשה סככה על משטח בטון שהוקמה באדמה בבעלות פלסטינית של חבר משפחה של עלי.

קמפיין המתנחלים להחרמת המוסך של עלי, מתוך דף הפייסבוק של המאחז, דצמבר 2016.

העתירה הנקמנית של רגבים – בית המשפט ככלי לנקמה – לפי עדותו של מוסא, בינואר 2017 הוא קיבל כמה איומים שאם הוא לא יסוג מהעתירה, המוסך שלו יהרס. היו גם שציינו במפורש שעמותת רגבים תגיש בג"צ. ואכן, במארס 2017 הגישה עמותת רגבים עתירה לבג"צ בדרישה להרוס את הסככה שמשמשת את עלי כמוסך. מכל עבירות הבנייה באזור בחרה רגבים לעתור דווקא נגד הסככה הזאת (ואף התעלמה מסככה צמודה לה שגם בה פועל מוסך). ולא עוד אלא שהמינהל האזרחי כבר פתח בהליכים להריסת הסככה, והם תלויים ועומדים בפני בג"צ.

שלום עכשיו: מסתבר ש"יחסי השכנות הטובים" שבהם מתגאים מתנחלי גוש עציון, הם, לפחות עבור חלק מהם, רק בתנאי שהפלסטינים מסכימים לקבל בהכנעה את הגזל ואת העליונות הישראלית. עבור אותם אנשים, ברגע שתושב פלסטיני בוחר להיאבק על אדמתו באמצעים לא אלימים דרך פניה לרשויות ולבית המשפט, נגמרת האמפתיה ומתחיל המאבק. תנועת רגבים מתגלה כאן במלוא קטנותה וכיעורה. היא מנסה להשתמש בבית המשפט ככלי במסע הנקמה שלה נגד פלסטיני שכל חטאו היה לערער על גזל אדמתו.

השוואה בין הבתים הלא חוקיים במאחז דרך האבות לבין הסככה הלא חוקית

המוסך מול בתי דרך האבות

הבתים הלא חוקיים במאחז דרך האבות

Viagra er kjennt ikke kun i Tyskland men også i andre land i verden eg spesielt kjent https://spesialitetsapotek.com/kjop-generisk-cialis-nettapotek/ , men i dag er det nye alternative legemidler. Manglende evne til å oppnå orgasme, er farlig, det er to grunner til dette.

הסככה הלא חוקית של עלי

גזל של קרקע פרטית פלסטינית על קרקע פרטית של בעלי הסככה
עשרות וילות מפוארות עם מאות מ"ר בנוי סככה אחת – כ-70 מ"ר
אלפי היתרי בניה להתנחלויות באזור גוש עציון בעשור האחרון היתרי בניה בודדים לפלסטינים באזור גוש עציון בעשור האחרון
תושבי המאחז הם אזרחים שיכולים להצביע ולהשפיע על החוק החל באזור C, כולל חוקי התכנון והבניה בעלי המוסך הם תושבים פלסטינים ללא זכות הצבעה שלא יכולים להשתתף בקביעת החוק שנכפה עליהם