טוען..

צהל הקים עמדת קבע בלב אזור A כדי להגן על מתנחלים שנוסעים בשטח הפלסטיני

בשבועות האחרונים הקים צה"ל עמדת קבע (פילבוקס) בלב הכפר הפלסטיני חורסה, בדרום מערב הר חברון. העמדה הוקמה כדי להגן על כלי הרכב של מתנחלי ההתנחלות נגוהות, שנוהגים לחצות את אזור A כדי לקצר את הדרך אל ומאזור הר חברון וירושלים. יש לציין שכניסת ישראלים לאזור A היא אסורה, ובפנייה אל הכביש מוצב שלט רשמי שמזהיר שמדובר בעבירה פלילית.

הכפר חורסה וסביבתו נחשבים אזור A שלפי הסכם הביניים מ-1995 נמצא בשליטת הכוחות הפלסטיניים, ואסור לצה"ל לפעול בו. אמנם מאז פרוץ האינתיפאדה השנייה בשנת 2000, צה"ל פועל דרך קבע גם באזורי A (תוך הפרה של הסכם הביניים), בעיקר בפעולות ממוקדות למעצרים וכיו"ב, אך עד עתה לא ידוע לנו על עמדות קבועות שמאויישות ע"י חיילים בלב אזור A. (יוצא מן הכלל בעניין זה הוא שטח H1 בחברון שדומה במהותו לשטח A, ובו מוצבות כמה עמדות קבע מאז פרוץ האינתיפאדה השנייה).

שלום עכשיו: "צה"ל נגרר למשימות בטחוניות חדשות, בלב אזור פלסטיני, והממשלה מסבכת אותנו בהפרה בוטה של הסכמי אוסלו, רק כדי שמיעוט קטן של מתנחלים יוכל לעשות לעצמו קיצור דרך הביתה בתוך אזור פלסטיני. זוהי הוכחה נוספת לנטל הבטחוני הכבד שמטילות ההתנחלויות על צה"ל. הגיע הזמן שהמיתוס השקרי כאילו המתנחלות תורמות לביטחון ייחשף ויעבור מן העולם".

כביש נגוהות אדוריים

הפילבוקס החדש שהוקם באזור A בכפר חורסה

מדובר בכביש מס' 3265 שמחבר בין כביש 60 בצומת אדוריים לבין הכפר בית עווא שבמערב הרי חברון. במשך שנים שימש הכביש ציר רוחב המחבר את הישובים הפלסטינים במערב הר חברון עם אזור חברון. בסוף שנות ה-90, כשקמה ההתנחלות נגוהות, החלו להשתמש בכביש גם המתנחלים. בתחילת שנות ה-2000 עם פרוץ האינתיפאדה השניה, הכביש נסגר בשער ברזל והנסיעה דרכו נמנעה. באותם ימים גם הוציא אלוף פיקוד המרכז צו האוסר על ישראלים להיכנס לכל שטחי A, צו שעדיין עומד בתוקף גם היום.

לאורך השנים הפעילו מתנחלי נגוהות והמועצה האזורית הר חברון לחצים על הממשלה בדרישה לפתוח להם את הכביש, ולאפשר להם לקצר את הדרך. בהדרגה, אישר צה"ל נסיעה בכביש בליווי צבאי, בעיקר של תחבורה ציבורית והסעות תלמידים. אך עם הזמן החלו לנסוע בו מתנחלים ללא תיאום וללא אישור. הקמת הפילבוקס להגנת המתנחלים הופכת את הנוכחות הישראלית של המתנחלים ושל צה"ל בכביש לקבועה, ויש לה השלכות על אופי האזור. הכפר חורסה, שלא הכיר את הנוכחות הקבועה הישראלית, מוצא עצמו עם נוכחות קבועה של צבא, ועם עליה במתח ובחיכוך.

יש לציין כי ההתנחלות נגוהות נחשבת התנחלות בלתי חוקית, שהוקמה בשנת 1999 ביוזמת מתנחלים שעברו להתגורר בשטח היאחזות נח"ל בחסות הקמת מדרשה. להתנחלות אין תכנית בניה מאושרת והבנייה בה נחשבת לא חוקית. בשנת 2013 נקבע לה תחום שיפוט והחל הליך של הכשרת ההתנחלות בדיעבד.

להרחבה ראו דיווחי נשות מחסום ווטש שדיווחו על כך לראשונה.

 

Negohot Adorayim Road and pillbox in Horsa

מפת הכביש בין צומת אדוריים ונגוהות ומיקום הפילבוקס החדש

שלט כניסה לאזור A

שלט בכניסה לכביש אדוריים נגוהות איסור כניסה לאזור A

Et dès le début jusqu'à la fin le pénis était beaucoup plus susceptible aux stimulation, tête Joey Weatherby livraison rapide pas cher Levitra. Une femme est de 3 à 5 et 7 scan obstructive à accepter tout offre est l'homme. Des vertiges indépendamment de la position assise, la visitez cette problem porn vaigra santé globale.