טוען..

הממשלה מקימה התנחלות חדשה בעומק הגדה המערבית למתנחלי עמונה

ביום רביעי, 28/9/16, אישרה מועצת התכנון העליונה להפקדה את תכנית מס' 205/3/1 להקמת התנחלות חדשה ממזרח לשילה ושבות רחל (בין שכם ורמאללה). התכנית היא ל-98 יחידות דיור, והיא חלק מתכנית גדולה יותר ל-300 יח"ד שעוד לא קיבלה אישור. מדובר בהתנחלות חדשה בעומק הגדה המערבית, שמוקמת לראשונה מזה למעלה מ-20 שנה באופן רשמי ולא כהכשרה בדיעבד של מאחז.
הממשלה מתכוונת להציע את ההתנחלות החדשה כפיצוי למתנחלי המאחז עמונה שהוקם על קרקע פרטית ואמור להתפנות, בהוראת בג"צ, עד 26 בדצמבר 2016.

שלום עכשיו: בשעה שמנהיגי העולם מתכנסים לציין את דרכו של שמעון פרס לשלום, ממשלת נתניהו מקימה עוד מכשול לשלום ע"י הקמת התנחלות חדשה בעומק הגדה המערבית. המילים היפות של נתניהו שהתגאה במורשת פרס והזמין את אבו מאזן לכנסת, התגלו כגניבת דעת. ההחלטה של ממשלת נתניהו לתגמל קומץ מתנחלים שגזלו אדמות פרטיות, גורמת לשאר הישראלים שומרי החוק לשלם מחירי מדיני יקר.

Plan for a new settlement east of Shilo

התכנית להתנחלות החדשה ממזרח לשילה

אחרי האישור להפקדה, התכנית אמורה להתפרסם ולציבור יינתן זמן להגיש התנגדויות (בדרך כלל 60 יום). לאחר שמיעת ההתנגדויות, תוכל מועצת התכנון העליונה להתכנס ולאשר את התכנית למתן תוקף. רק לאחר פרסום מתן התוקף, ניתן יהיה להוציא היתרי בנייה ולהתחיל בבנייה. הממשלה לא תוכל להספיק להשלים את כל הליכי התכנון לפני מועד הפינוי.