טוען..

נתניהו שיאן ההתנחלויות

נתניהו טוען שגל הטרור לא נובע מהגברת הבניה בהתנחלויות כי לפי נתוני הלמ"ס, בממוצע שנתי על פני שש שנות כהונתו האחרונות (2009-2014) יוצא שהיו פחות התחלות בניה בשנה לעומת הממשלות הקודמותבסטטיסטיקה כמו בסטטיסטיקהכל השאלה היא מה מבקשים לבחון.

-בניה ממוצע שנתי עם כותרת

לגבי התחלות בניה:

·       נתניהו מתייחס לשתי ממשלות בראשותו. למה לא כולן? אם נכלול את כהונתו הראשונה בשנות ה-90 – נתניהו הממוצע השנתי שלו מנצח את כל קודמיו (למעט ברק) עם 2,181 התחלות בניה.

·       נתניהו מתייחס לשתי ממשלות בראשותו. למה לא רק האחרונה? ממשלת נתניהו האחרונה שברה שיא של למעלה מעשור בהתחלות בניה: 2,189 התחלות (בממוצע שנתי).

·       הקפאת הבניה גם אם נתייחס לשש שנות כהונתו האחרונותאם ננטרל את שנת 2010 שבה אילץ אובמה את נתניהו להקפיא את הבניה, יוצא שנתניהו עוקף את אולמרט בהתחלות בניה עם 1,777 התחלות בניה בממוצע בשנה.

·       מיקום הבניה בשש שנות ממשלת נתניהו למעלה מ-1/3 (35%) מהבניה נעשתה ממזרח לגדר ההפרדה, באזורים שהכי פוגעים בסיכוי להגיע לשלום, לעומת כ-20% בלבד בממשלות הקודמות.

נתניהו לא מתייחס לעובדות הבאות:

·       מכרזים – בשש שנות כהונת נתניהו הוציא הכי הרבה מכרזים בהתנחלויות ובמזרח ירושלים (ממוצע של 2,283 בשנה לעומת 1,346 אצל אולמרטו-2,142 אצל שרון), וזה כולל שנת ההקפאה.

·       התנחלויות חדשות לראשונה מאז 1992, נתניהו שבר את הטאבו של הקמת התנחלויות חדשות כשהממשלה החליטה באופן פורמאלי על הקמת רחלים, ברוכין וסנסנה כהתנחלויות עצמאיות חדשות. בנוסף, הקימה ממשלת נתניהו 17 התנחלויות נוספות ע"י הכשרת מאחזים.

·       הפקעת קרקעות נתניהו שבר גם את הטאבו על הפקעת קרקעות מאז מפת הדרכים והכריז על לפחות 6,000 דונם חדשים כאדמות מדינה.

·       התנחלויות בלב שכונות פלסטיניות בירושלים תחת נתניהו מספר המתנחלים בשכונות כמו סילוואן וראס אלעמוד במזרח ירושלים גדל באופן משמעותי (להערכת שלום עכשיו כ-30% גידול). בסילוואן נוספו על כ-20 הבתים של המתנחלים 14 נוספים במוקדי החיכוך.

·       התנחלות חדשה בלב חברון לראשונה מאז שנות ה-80', הוקמה באישור ממשלתי.

·       מתח סביב הר הביתחברי ממשלת נתניהו וחברי מפלגתו בעבר ובהווה היו בין המתגרים הראשיים בסטטוס קוו בהר הבית, חלקם הפרו אותו בגלוי.