טוען..

בעקבות חוק החרם – מכרזים להקמת מפעלים חדשים בהתנחלויות

בהודעה השבועית של מינהל מקרקעי ישראל השבוע, פורסמו שני מכרזים להקמת 6 מפעלים חדשים באזור התעשייה מישור אדומים שליד ההתנחלות מעלה אדומים.

אחד המכרזים, להקמת חמישה מפעלים באזור התעשייה מישור אדומים, פורסם כבר בעבר ע"י ממשלת אולמרט בספטמבר 2008, אך לא נמצאו יזמים שיקימו את המפעלים והמכרז נכשל. כעת מבקשת הממשלה לנסות שוב למכור את המגרשים לבניית מפעלים חדשים באזור התעשייה מישור אדומים.

לפרטי מכרז מס' יש/71/2011 להקמת 5 מפעלים – לחצו כאן
לפרטי מכרז מס' יש/129/2011 להקמת מפעל אחד נוסף – לחצו כאן

בשלום עכשיו מוסרים: "הממשלה מסרבת להבין את מה שכבר מבינים היזמים ואנשי העסקים, שאין עתיד כלכלי למפעלים בהתנחלויות ושההתנחלויות מביאות נזק לישראל. דווקא אחרי חוק החרם שמעיד יותר מכל על כשלון המפעלים בהתנחלויות עד כדי כך שנדרש חוק מיוחד אנטי-דמוקרטי להגן עליהם בפני חרם,  בוחרת הממשלה להמשיך ולנסות לבנות מפעלים בהתנחלויות. המשך פיתוח ההתנחלויות רק מביא ליותר חרמות על ישראל ולבידוד ישראל בעולם ומרחיק את הסיכוי לשלום".

בשלום עכשיו מזכירים עוד שעידוד הממשלה למפעלים בהתנחלויות בא לידי ביטוי גם בתקציב המדינה שמקצה סעיף מיוחד לפיצוי בעלי מפעלים בהתנחלויות על ההפסד הנחות המס של האיחוד האירופי, שלא מכיר בסחורה מההתנחלויות כסחורה מישראל לצורך הסכם הסחר החופשי. בשנת 2011 עמד סעיף זה על 11.165 מיליון ₪, ובשנת 2012 על 10.83 מיליון ₪.

tender 129-2011 mishor adumim