טוען..

התנחלות חדשה ממערב לבית לחם – גבעות

לפי דיווחים בתקשורת, שר הביטחון אישר הקמת 60 בתי קבע ב"גבעות" – אתר קרוואנים ממערב לבית לחם.

גבעות היא התנחלות שהוקמה כבסיס נח"ל ב-1984 בעקבות החלטת ממשלה, אך עד היום לא הוקמה במקום התנחלות של ממש. בשנות ה-90 החליפו את חיילי הנח"ל תלמידי ישיבה שהחזיקו ושמרו על כ-30 הקרוואנים שנמצאים במקום עד היום הזה. ב-1998 נכלל השטח של גבעות בתוך תחום השיפוט של ההתנחלות אלון שבות למרות המרחק הרב בינה לבין אלון שבות (כ-3 ק"מ).

יש לציין כי במשרד השיכון קיימת תכנית עקרונית (שעדיין לא אושרה ולא נמצאת בשלבים מעשיים) להקמת עיר חדשה של כ-15,000 יחידות דיור בגבעות.

מפת מיקום גבעות

לפי ספירת שלום עכשיו, מדובר בהתנחלות החדשה השלישית שמאשר שר הבטחון אהוד ברק מאז כניסתו לתפקיד. ב-2008 אישר שר הביטחון תכנית בנייה להתנחלות משכיות בצפון הבקעה, ששימשה עד אז כישיבה; ב-2011 אישר ברק תכנית להקמת 50 יחידות דיור בהתנחלות

כפר אלדד, התנחלות שהוגדרה כ"התנחלות זמנית" עבור מתנחלי נוקדים והיו בה קרוואנים בלבד. גם אם שר הביטחון יטען שבאופן פורמאלי לא מדובר בהקמת התנחלות חדשה, הרי שבכל המקרים הללו, כמו גם בגבעות, מהווה אישור השר הקמה דה-פקטו של התנחלות חדשה והפיכת אתר קרוואנים או מוסד חינוכי להתנחלות לכל דבר.
יצוין שבנוסף להתנחלויות הללו הודיעה הממשלה בשנה האחרונה לבג"צ על הכוונה להכשיר 11 מאחזים ובכך למעשה להכיר באופן פורמאלי בהקמה של 11 התנחלויות חדשות.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA