טוען..

עבודות בגבעת המטוס – מכה קשה לסיכוי לשתי מדינות

אמש דווח בערוץ 10 על קידוחי ניסיון שהחלו בגבעת המטוס כחלק מהכנה למכרז לבניית 1,600 יחידות דיור. הדבר מתחבר למידע שהגיע אלינו ממקור מהימן לפיו במשרד השיכון עמלים בימים אלה על הכנת המכרז. התכנית בגבעת המטוס נחשבת הרסנית מבחינת היכולת להקים מדינה פלסטינית לצד ישראל כי היא חוסמת אפשרות של רצף טריטוריאלי בין השכונות הפלסטיניות שורפאת ובית צפאפה לבין בית לחם ומזרח ירושלים. לא בכדי בימין חוגגים את הידיעה, וברכו על התכנית שתמנע רצף פלסטיני.

בעבר, גרם קידום התכנית בגבעת המטוס לגינויים בינלאומיים מקיר לקיר, ואישורה הסופי בספטמבר 2014 הטיל צל כבד על פגישת נתניהו עם אובאמה (ראו הרחבה כאן).

חשוב להזכיר שעד כה מאז תחילת השנה קודמו תכניות ל-6,503 יח"ד ופורסמו מכרזים ל-2,858 יח"ד בהתנחלויות, ובמזרח ירושלים קודמו תכניות ל- 2,069 יח"ד ומכרז ל-130 יח"ד, ובכלל זה תכניות בלב שכונות פלסטיניות.

 

שלום עכשיו: המהלכים האחרונים של אישור אלפי יחידות דיור בהתנחלויות ובמזרח ירושלים, וההצהרות של נתניהו בשבוע שעבר על בניה של אלפי יחידות דיור באזור מעלה אדומים, עם רמזים עבים ל-E1, הם כולם חלק מהמאמץ של הממשלה ליצור מצב של סיפוח דה-פקטו של השטחים, שבו לא נוכל להיפרד לשתי מדינות. נתניהו מוכן לנקוט צעדים מרחיקי לכת שעד כה נמנע מהם והוא מסכן את עתיד ישראל והסיכוי לשתי מדינות.