טוען..

השרים סמוטריץ ורגב מקדמים כביש חדש להתנחלויות ממערב לרמאללה

החלטה בעלת משמעות רחבה לכל המרחב ממערב לרמאללה

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' ושרת התחבורה מירי רגב הודיעו ביום שישי (22.3.24) על קידום התכנון והביצוע של כביש שיחבר בין כביש 443 להתנחלות שממערב לרממאלה. הכביש נועד לקצר באופן משמעותי את הדרך בין ההתנחלויות דולב, טלמון, חלמיש ונחליאל לירושלים, והוא מתוכנן לעבור באזור שכיום אין בו נוכחות מתנחלים. המתנחלים מתכננים שהכביש יאפשר את הגדלת האוכלוסיה באזור לעשרות אלפי מתנחלים.

שלום עכשיו: "כביש גוש טלמונים – 443 הוא פרויקט מסוכן מאוד למרחב שממערב לרמאללה. סלילתו תיצור גוש התנחלות רחב ומאוכלס בצפיפות, תגביר בצורה חסרת תקדים את החיכוך בין מתנחלים לפלסטינים ותקשה על פתרון פוליטי. הכביש לא יפחית את האלימות באזור אלא יוביל אותה לשיאים חדשים. הפתרון הפוליטי הוא לא עוד כבישים חסרי היגיון אלה אופק מדיני ותקווה לשני העמים".

קבוצת ההתנחלויות המכונות גוש טלמונים כוללת את טלמון, דולב, נחליאל, חלמיש, כרם רעים, נריה, חרשה, וזית רענן. בכל ההתנחלויות יחד גרים כ 9,500 מתנחלים. ההתנחלויות נמצאות צפונית מערבית לרמאללה, בין הכפרים הפלסטינים מזרעה אל-קיבליה, ביתילו, דיר עמאר וראס כרכר. הכרזת סמוטריץ' ורגב הגיעה אחרי הפיגוע שהיה ליד דולב באותו היום.

המשמעות של הכביש (935):

  1. קיצור משמעותי של הדרך מירושלים לגוש ההתנחלויות. במקום נסיעה של כ-37 ק"מ בכביש מפותל במשך כשעה, דרך מודיעין עילית והפקקים באזור מודיעין, הדרך תתקצר לכ-21 ק"מ בלבד על תוואי מהיר יחסית שיתחבר לכביש 443 באזור הכפר ע'ור א-פוקה.
  2. כמעט כל הדרך המתוכננת היא על אדמות פרטיות של פלסטינים והמשמעות הישירה היא הפקעה של מאות דונמים ופגיעה קשה באפשרות של הפלסטינים באזור להגיע לאדמות שלא הופקעו.
  3. כניסת נוכחות ישראלית למרחב שאין בו כיום ישראלים. הכביש יחתוך את הכביש הראשי מרמאללה מערבה בין הכפרים דיר אבזיע ועין עריק.
  4. מניעת אפשרות התרחבות מערבה של העיר רמאללה והכפרים ממערב אליה.
  5. הערכות ביטחונית מחודשת של צה"ל. לצורך אבטח הכביש, צה"ל יצטרך להיערך להגנה על אזור שלם חדש. בעבר מסיבות ביטחוניות הוחלט על עצירת עבודות הסלילה של הכביש.
  6. השפעה משמעותית על מספר המתנחלים החיים באזור. הכביש אינו רק שיפור תחבורתי אלא מפתח לפיתוח ההתנחלויות באזור. המתנחלים מדברים על תכנית עתידית להקמת התנחלות חרדית גדולה בנחליאל (מצפון לדולב) עבור עשרות אלפי תושבים. על מנת לממש תוכנית כזאת חייבים ציר תחבורה מתאים. (תכנית שנמצאת במגירות ועדיין לא מקודמת).

 

המעמד התכנוני: בעבר היו נסיונות לקדם את הכביש. בתחילת שנות האלפיים נפרץ חלק קטן ממנו באזור דיר אבזיע. בהמשך הוחלט להקפיא את בנייתו בגלל התנגדות מערכת הביטחון וקשיים תכנוניים כמו הצורך לחצות רכסי הרים וציר תנועה מרכזי לרמאללה. בשנת 2020 כאשר סמוטריץ' היה שר התחבורה החל משרד התחבורה לעבוד על תכנון מפורט לביצוע הכביש. ככל הידוע לשלום עכשיו העבודה על התכנית לא קודמה מעבר להכנת התכנון המפורט, והיא לא מופיעה בתכנית החומש של משרד התחבורה לשנים 2023 עד 2027.

משמעות ההודעה מיום שישי 22.3.24 היא ששרת התחבורה רגב ושר האוצר סמוטריץ' מבקשים להכניס את קידום הכביש לתכניות העבודה של משרד התחבורה ולהקצות לכך תקציבים. אם אכן יתבצע הדבר, בעוד שנה או שנתיים כבר יתכן שיוכלו להתחיל בעבודות הפיתוח.