טוען..

בג"ץ שילה

בשנה האחרונה, וביתר שאת מאז תום ההקפאה באוקטובר 2010, בונים המתנחלים עשרות יחידות דיור חדשות בהתנחלות שילה – בניגוד לחוק לפי תכניות שמעולם לא אושרו וללא כל אישור מדיני. הפניות של שלום עכשיו לרשויות בעניין הבנייה נענו במריחת זמן ולא נעשה דבר. בינתיים הבנייה נמשכת וחלק מהמבנים עומדים בפני איכלוס.

לקריאת העתירה לחצו כאן

מעורבות הרשויות בבנייה

לפי השלט שבאתר הבנייה – מעורבות בבנייה תנועת ההתיישבות "אמנה", המועצה האזורית בנימין ומשרד השיכון.

ב-20.12.10 פנתה שלום עכשיו לראש המינהל האזרחי ודיווחה על הבנייה הבלתי חוקית בשילה. כעבור חודש, ב-19.1.10 התקבלה תשובת היועץ המשפטי של המינהל האזרחי שבה נאמר כי מחלקת הפיקוח התקשתה לאתר הבנייה הבלתי חוקית. יש לציין שבהתנחלות שילה יש היום שלושה אתרי בנייה בלבד – וכולם בלתי חוקיים (שני אתרי בנייה נוספים נמצאים במאחז שבות רחל שנחשב לעתים כשכונה של שילה וגם הם אינם חוקיים) ובכל זאת לא הצליחו לאתר את הבנייה הבלתי חוקית.  מיד עם קבלת התשובה, ב-20.1.11 שלחה שלום עכשיו מכתב עם נקודות הציון המדוייקות של הבנייה הבלתי חוקית.
כעבור שלושה שבועות, ב-6.2.11 הגיעה תשובת המינהל שהפנתה אותנו למשרד הפנים ולמועצה האזורית מטה בנימין שאחראית על אכיפת החוק בתחומה. דא עקא, שלפי השלטים בשטח, המועצה האזורית מטה בנימין היא עצמה אחראית לבנייה הבלתי חוקית – כשעבודות הפיתוח מבוצעות על ידי החברה לפיתוח מטה בנימין שבבעלות המועצה.
אחרי מכתב נוסף, כעבור שלושה שבועות נוספים ב-27.2.11 הגיעה תשובה אחרת של היועץ המשפטי ששוב מפנה אותנו למועצה האזורית מטה בנימין, ואם נרצה אפשר לפנות גם לבג"ץ.

מתחמי הבנייה הבלתי חוקית בשילה: