טוען..

סיפוח רע לישראל

בעקבות הודעת ראש הממשלה נתניהו על כוונתו להחיל ריבונות בבקעת הירדן נמסר משלום עכשיו: ״הזיית הסיפוח של נתניהו ביום שאחרי הבחירות היא עוד עדות לציניות האין סופית של ראש ממשלה ששקוע עד צוואר בפרשות שחיתות חמורות ובמשך שנים התנגד בעצמו לסיפוח. זוהי הצהרת בחירות של ראש ממשלת מעבר זמנית שמדי ערב מציג מופעים הזויים של חוסר אחריות לאומית. מה לא יעשה המושחת לכאורה מבלפור כדי לקושש את הקולות של בן גביר ושל סמוטריץ בניסיון נואש נוסף לסדר לעצמו חסינות בכנסת הבאה״. סיפוח חד צדדי של בקעת הירדן או כל חלק אחר מהגדה המערבית רע לישראל מדינית, ביטחונית ובינלאומית. גם אם מדובר במקומות שיש שאיפה שיישארו בריבונות ישראלית, סיפוח חד צדדי יפגע אנושות בסיכוי לשלום ויקרב אותנו למציאות של מדינת אפרטהייד ומכאן קצרה הדרך להסלמה. נראה שנתניהו מוכן למכור את העתיד של כולנו ושולח מסר לאזרחי ישראל, לפלסטינים ולעולם כולו שהישרדותו הפוליטית משמעותה המשך הסכסוך המדמם וריסוק הדמוקרטיה והסיכוי לשלום״.

סיפוח רע לישראל

הפקרות מדינית:

  • מהלך חד צדדי וללא הסכמה: קביעת עובדות בשטח במעמד צד אחד כמוה כהצהרה שפניה של ישראל אינם לשלום. סיפוח עתידי של חלק מהגושים לישראל חייב להיעשות אך ורק במסגרת מו"מ על הסכם מדיני ועל בסיס של חילופי שטחים, כך שיסדיר רשמית ובהסכמה את גבולותיה הסופיים של מדינת ישראל.
  • פגיעה אנושה בפתרון 2 המדינות: סיפוח ההתנחלויות יבתר את הגדה המערבית, וימנע רצף טריטוריאלי פלסטיני שדרוש על מנת להגיע בעתיד לפתרון מוסכם של שתי מדינות לשני העמים.

הפקרות ביטחונית:

  • סכנת התדרדרות השטח לגל אלימות נוסף: מהלך חד צדדי, עלול להתסיס את הרחוב הפלסטיני ולגרור את האזור לסבב אלימות נוסף, כפי שכבר חוזרים ומזהירים בכירי מערכת הביטחון.
  • חיזוק הקיצוניים הפלסטיניים: סיפוח חד צדדי, ללא מו"מ, הוא בגדר תקיעת אצבע בעיני המתונים בצד הפלסטיני שעדיין מאמינים בהידברות ובפתרון שתי המדינות, וחיזוק הקיצונים שתומכים במדינה אחת ובהמשך המאבק נגד ישראל.

הפקרות בינלאומית:

 

  • פגיעה ביחסים עם מצרים וירדן: סיפוח יוביל לפגיעה חסרת תקדים ביחסים עם מצרים וירדן, שעימן ישראל חתמה על הסכם שלום, ושלא יוכלו להשלים עם סיפוח חד צדדי.
  • משבר בינלאומי: סיפוח שטחים כבושים והחלת ריבונות בהן מנוגדים לחוק הבינלאומי. סיפוח חד צדדי שאינו מוסכם ולא נעשה במסגרת חילופי שטחים, לא יוכר ע"י ידידות ישראל התומכות בפתרון שתי המדינות ויוביל את ישראל למשבר בינלאומי חריף.
  • זריקת עידוד משמעותית לתנועות החרם והBDS – במקום להתעקש על הפרדה מוסרית וצודקת בין מדינת ישראל הריבונית והלגיטימית לבין השטחים הכבושים וההתנחלויות, הממשלה מטשטשת את הגבול בין השניים ובכך מחזקת את התנועות הקוראות להחרים את ישראל ומאותתת לעולם שדין ישראל כדין השטחים הכבושים.

נתניהו מוכר את העתיד של כולנו ושולח מסר לאזרחי ישראל, לפלסטינים ולעולם כולו שישראל מעדיפה את המשך הסכסוך המדמם ומדיניות אפרטהייד על פני צדק, דמוקרטיה ושלום.