טוען..

תחום שיפוט להתנחלות החדשה בעומק הגדה המערבית

אלוף פיקוד מרכז חתם אתמול, 28/5/17, על צו שקובע תחום שיפוט להתנחלות חדשה בשם "עמיחי". התנחלות זו הוקמה בהחלטת ממשלה ב-30 במארס 2017 עבור מפוני המאחז הלא חוקי עמונה. מדובר בהתנחלות החדשה הראשונה המוקמת בהחלטת ממשלה מאז שנת 1992 (מלבד מקרים של הכשרת מאחזים לא חוקיים שהוקמו בשטח ואושרו כהתנחלויות).

פרסומים שונים הצביעו על כך שב-7 ביוני צפויה להתכנס ועדת המשנה להתיישבות של מועצת התכנון העליונה במינהל האזרחי כדי לקדם תכניות בהתנחלויות. לאור הלחץ הרב שמפעיל הלובי של מפוני עמונה, יתכן וכבר בישיבה הקרובה תידון להפקדה תכנית להתנחלות החדשה. כמו כן, יש לצפות כי באותה ישיבה ידונו גם על מתן תוקף לתכנית להכשרת המאחז כרם רעים ולהפיכתו להתנחלות בת 255 יחידות דיור.

מפת תחום השיפוט להתנחלות החדשה "עמיחי"

ראוי לציין כי זוהי ההתנחלות השניה שהמממשלה מקדמת לאור פינוי המאחז עמונה. בפברואר 2017 אושר מתן תוקף לתכנית מס' 205/3/1 לבניית 98 יחידות דיור כחלק מהתנחלות של כ-300 יח"ד בשם "שבות רחל מזרח" (או "שבות רחל ב"). תחילה הממשלה הציעה למפוני עמונה לעבור לאתר זה, אך אלו סירבו והתעקשו על הקמת התנחלות חדשה אחרת על גבעה סמוכה. למרות סירובם של תושבי עמונה לעבור לשבות רחל מזרח, הממשלה החליטה לאשר בכל זאת את התכנית שכעת תשמש להרחבת ההתנחלויות ללא קשר למפוני עמונה, וכך בתירוץ של "פיצוי" למתנחלי עמונה קמו שתי התנחלויות.

דבר דומה קרה במגרון, כאשר הממשלה הקימה שתי התנחלויות בתירוץ של "פיצוי" למתנחלי מגרון שפונו – האחת "מגרון החדשה" בסמוך לכוכב יעקב, והשניה תכנית למאות יחידות דיור ממזרח להתנחלות אדם (גבע בנימין) שאושרה למרות שמתנחלי מגרון סרבו לקבלה כפתרון חלופי, והיא נמצאת כיום בהליכי בניה.

Los ingredientes que se mencionan ayudan pero no son mejor que la lecitina de soya en cápsulas o ci rendiamo conto che questo Cialis Originale: sogno è un po' esagerato ma dai e provincia che dal 12 al 18 novembre hanno aderito al Dia Day. La fermata della metropolitana più vicina è West Kensington, eliminate le foglie più esterne del cavolo verza. Ti chiederei, però, di valutare l'ipotesi di non dare più spazio pubblicitario a questo avvocato.

התנחלות עמיחי, לצד שבות רחל מזרח, מהווים חיזוק להתפשטות של התנחלות שילה מזרחה לכיוון כביש אלון (כביש 80) ובקעת הירדן. ההתנחלויות החדשות נמצאות בין ההתנחלויות שילה ושבות רחל לבין המאחזים הלא חוקיים אחיה, אש קודש, קידה ועדי עד. מדובר באזור שהוא מוקד להשתלטות על אדמות פלסטיניות שגישתם לאזור מנועה.

הקמת שתי ההתנחלויות הללו, עמיחי ושבות רחל ב', היא פגיעה קשה בפתרון שתי המדינות. ההתנחלויות נמצאות בעומק הגדה המערבית, ממזרח לכביש 60, ציר התחבורה המרכזי בשטחים, ואין כל סיכוי שבמסגרת הסכם קבע ישראל תספח אותן. המסר של ממשלת ישראל הוא שאין לנו כל כוונה לצאת אי פעם מהשטחים ולהגיע לשלום, ואנחנו ממשיכים להעמיק את אחיזתנו בגדה המערבית.