טוען..

ממשלת ישראל מאשרת 400 יחידות דיור חדשות בהתנחלויות

ועדת השרים להתיישבות החליטה במוצ"ש לאשר בנייה של 400 יחידות דיור בהתנחלויות. לפיה פרסומים מדובר ב-200 יחידות במודיעין עילית, 100 יחידות באריאל, 40 יחידות במעלה אדומים, ו-50 יחידות בכפר אלדד. מהפרסומים לא ברור אם אמנם מדובר בהחלטה רשמית אושמדובר בסוג של הצהרת כוונות שהממשלה מצאה לנכון להודיע כתגובה לרצח באיתמר. ייתכן שההחלטה העקרונית לאשר את הבנייה התקבלה כבר בעבר ורק חיכו לתזמון המתאים מבחינה פוליטית.

המשמעויות:
א. ממשלת ישראל ממשיכה לאשר ולעודד בנייה בהתנחלויות.בנוסף לבנייה הנרחבת שמתקיימת בשטח על סמך אישורים ישנים משנים קודמות, עכשיו נוספתבנייה משמעותית חדשה.
ב. אושרה בנייה ממזרח לגדר ההפרדה והקמה דה-פקטו שלהתנחלות חדשה.  "כפר אלדד" היא התנחלות ממזרח לבית לחם, שהוקמה כאתר זמני עבורההתנחלות נוקדים. אך כאשר הוקמו מבני הקבע עבור נוקדים, הושארה כפר אלדד על כנה במעמד לא רשמי. אישור תכנית בנייה עבור כפר אלדד מהווה הקמה למעשה התנחלות חדשה.
יתר על כן, כפר אלדד ממוקמת ממזרח לגדר ההפרדה. באף אחת מהמפות שהוצעו להסדר קבע במו"מ רשמי ולא רשמי לא הוצע שישראל תספח את ההתנחלויות שממזרח לבית לחם. בהחלטה הזאת ממשלת ישראל לא תוכל להשתמש בתירוץ של בנייה ב"גושים" שלכאורה אין להם השפעה על מעמד הקבע.
ועוד, אחד המתנחלים שצפוי לזכות באישור בנייה בכפר אלדד הוא חבר הכנסת זאב אלקין מהליכוד, יו"ר הקואליציה.
ג. אישור 100 יחידות דיור חדשות באריאל משמעו גידול דרמטי שלהתנחלות, שמתווסף לאישורן של עשרות רבות של יחידות בשנתיים האחרונות. יש לציין שבעשור האחרון גדלה אריאל ב-1000 תושבים בלבד (מ-16000 ל-17000) דבר המעיד על כך שהיא לא מהווה יעד אטרקטיבי למגורים עבור ישראלים.

בשלום עכשיו מצטערים עלכך שממשלת ישראל קובעת את מדיניותה לפי  מעשה נתעב של רוצחים אכזריים. הבנייה בהתנחלויות פוגעת באינטרס של ישראל ומרחיקה אותנו עוד יותר מהסיכוי לשלום ולשתי מדינות לשני עמים.