טוען..

1936 יחידות דיור קודמו במנהל האזרחי להתנחלויות

אתמול ושלשום (5-6 לינואר) התכנסה מועצת התכנון העליונה במנהל האזרחי ואישרה תכניות בניה לכ – 1936 יחידות דיור בהתנחלויות. 89% מהיחידות שקודמו הן בהתנחלויות שישראל תיאלץ ככל הנראה לפנות במסגרת הסכם שלום עתידי עם הפלסטינים (ע״פ התוואי של יוזמת ז׳נבה).

1,150 מהיחידות אושרו להפקדה (שלב ראשון בהליך התכנון), 786 יחידות אושרו למתן תוקף (אישור תכנוני סופי).

תכניות חשובות לציון:

מצפה דני – מאחז בלתי חוקי שהוקם ב – 1999 בחלקו על אדמות פלסטיניות פרטיות. במקום גרים כחמישים משפחות. התכנית שקודמה היום מלבינה את גזל הקרקע והבניה הבלתי חוקית במקום והיא מיועדת ל – 180 יחידות דיור.

חרשה – מאחז בלתי חוקי שהוקם ב – 1997 על אדמות פלסטיניות פרטיות ואדמות לא מוגדרות (סקר). במקום גרים כ – 70 משפחות. במהלך השנים בוצע במקום בדיעבד תהליך סקר והשטח עליו הוקם המאחז הוכרז כאדמות מדינה, מלבד חלק מכביש הגישה למאחז שנסלל על קרקע פלסטינית פרטית. התכנית שאושרה סופית היום מלבינה את גזל הקרקע ואת הפרת חוקי הבניה במקום והיא מיועדת ל – 258 יחידות דיור. לצורך הלבנת המאחז הוציא היועמ״ש אביחי מנדלבליט חוות דעת שמתירה להפקיע זמנית את אדמות הפלסטינים ובהמשך מתוכנן לסלול דרך גישה למאחז מתחת לפני האדמה.

מצפה יריחו – מדובר באישור סופי של תוכנית המתער במקום שכל כולה הלבנה של בניה בלתי חוקית של 147 יחידות דיור.

שלום עכשיו: ״בממשלת המעבר עסקים כרגיל – ממשיכים בקידום מאסיבי של בנייה מזיקה ומיותרת במקומות שישראל תצטרך לפנות ללא מנדט מהציבור. נתניהו ממשיך לחבל בסיכוי לשלום וגורר את ישראל למציאות של אפרטהייד״.

לרשימת התוכניות שאושרו – לחצו כאן.