טוען..

המתנחלים מאיימים במלחמה על מגרון

חמש שנים עברו מאז הגישו בעלי הקרקע ושלום עכשיו בג"צ לפינוי מגרון. ביום שלישי הקרוב, 26/7/11, בשעה 10:00 יתקיים דיון חשוב בעתירה. המתנחלים מתכוננים למלחמה למניעת כל פינוי – הגדה המערבית מלאה במודעות "על מגרון תהיה מלחמה", ובדרכים המובילות למאחז הכינו כבר צמיגים להבערה ובלוקים לחסימת הכביש.

רקע:
מגרון הוא מאחז שנבנה על קרקע פרטית מוסדרת של פלסטינים ב-2001. ב-2006 עתרה שלום עכשיו יחד עם בעלי הקרקע לפינויו. תגובת המדינה מהתחלה היתה שהמאחז לא חוקי, שהקרקע אכן של הפלסטינים ושהמאחז יפונה, בינתיים חלפו שנים, משרד הביטחון טען בבג"צ שיש לו הסכם עם ראשי המתנחלים על בניית שכונה חלופית למגרון – פתרון שהמתנחלים עצמם במגרון דוחים מכל וכל – אך עד כה לא נעשה דבר לפינוי המאחז.  עברו להן הרבה שנים ללא כל אכיפה – המאחז עומד על תילו כבר יותר שנים עם דיון בבג"צ מאשר לפני הגשת הבג"צ; שניים מבין העותרים הלכו לעולמם מבלי לראות את אדמתם חוזרת אליהם; ועד כה בית המשפט מסרב לתת החלטה.

לפני כחודשיים נבנו שם שלושה בתים חדשים, הוגשה עתירה ע"י עמותת יש דין ובעלי הקרקע והמדינה הבטיחה להרוס אותם בתוך 45 יום. אח"כ התברר שהיתה טעות באיכון של הבניה החדשה והבעלים העותרים הם בעלים של חלקה סמוכה ולכן העתירה נמשכה. עד כה לא נהרסו הבתים – אך בתגובה פתחו המתנחלים במאבק תקשורתי והכנות בשטח למה שהם מכנים "מלחמה", בנסיון לאיים על הממשלה שלא תעיז לאכוף את החוק.

הדיון ביום שלישי 26/7/11 בשעה 10:00 בבית המשפט העליון.