טוען..

מיליוני פלסטינים תחת כיבוש? מה הבעיה?

הם אף פעם לא רואים את ההקשר. הם תמיד "יופתעו" מהיקף התופעה.
אבל אסור לתת לתת לשרי הממשלה להמשיך לטמון את ראשם בחול ולהציג את אלימות הימין כתופעה מנותקת ממדיניות העל של הממשלה וממפעל ההתנחלויות.

כאשר דורות שלמים מחונכים על ברכי הכיבוש, ברור לחלוטין שחלקים מתוכם יקחו את האידיאולוגיה הימנית כמה צעדים קדימה ויאמינו כי עבור ארץ ישראל מותר להצית תינוקות ולפגוע בחפים מפשע. הספר תורת המלך, שמציג תיאוריה זאת, לא נכתב בחלל ריק והוא משקף דעות של רבנים ופעילי ימין שחיים בשטחים ורואים בפלסטינים גורם מפריע להגשמת חזונם למדינה יהודית בלבד.
אבל זאת לא רק אוזלת היד כנגד הרבנים המסיתים, זאת לא רק התמיכה שמקבלים החשודים בביצוע טרור מחברי כנסת ושר בממשלה, זאת לא רק העברת הכספים לעמותות ולישיבות המסיתות לאלימות מהשלטון. הבעיה עמוקה יותר. עצם הנוכחות שלנו בשטחים והמשך השליטה בעם אחר מערערת את הקרקע המוסרית עליה מתבססת הציונות ובהכרח מביאה להקצנה ולריבוי תופעות של גזענות, אלימות וטרור. אם עבור ארץ ישראל מותר לשקר, לגזול אדמה ולשלול זכויות, מדוע שלא יהיה מותר גם לרצוח?

המחשבה כי ניתן לקיים כיבוש מנומס ומוסרי קורסת לתוך עצמה. אי אפשר לשלול זכויות אזרח ממיליוני פלסטינים החיים סביבך ואז לגנות את הפורעים שלקחו את החוק לידיים. אי אפשר לקרוא לצה"ל על מנת לאבטח הקמת התנחלות חדשה בשטח שבמחלוקת ואז לצאת נגד מי שמגרש עם אלות ומקלות פלסטינים שבאים לעבד את אדמתם. אי אפשר להמשיך לממן מאחזי פרא וישיבות קיצוניות ואז להיות מופתעים מאירועי תג מחיר. תופעת הטרור היהודי וההקצנה בקרב המתנחלים איננה מוטציה אידיאולוגית, אלא תהליך צפוי שנגזר מתוך ההנחה הבסיסית שזכותנו לשלוט על עם אחר.
.
הצעירים שחגגו בחתונת השנאה לא רואים שום בעיה בשליטה על מיליוני פלסטינים. הרבנים והמחנכים שלהם לא רואים בעיה בשליטה על מיליוני פלסטינים. ממשלת ישראל לא רואה שום בעיה במפעל ההתנחלויות ובשליטה על מיליוני פלסטינים.
כנראה שחברי הממשלה ימשיכו לטמון ראשם בחול, אבל הציבור הישראלי זכה לעוד תזכורת כואבת להשלכותיו של כיבוש שנמשך כבר 48 שנים ומאיים על עצם החזון הציוני. המשמעויות של סיום הסכסוך יהיו כואבות וקשות מאוד על החברה הישראלית, אבל הוא מהלך הכרחי ובלתי נמנע לכל מי שחרד לעתידה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית, צודקת ומוסרית.שום בעיה 24 דצבמר 15