טוען..

כהנא לא יוכל להיות בשלום עכשיו

איגוד האינטרנט הישראלי החליט על הוצאת הדומיין שעשה שימוש בשם "peace now" מרשות גורמי ימין

לפני מספר חודשים גילו בשלום עכשיו כי כתובת דומיין העושה שימוש בשם 'peacenow' נמצאת ברשות אדם בשם אריאל רופא מאלפי מנשה המעמיד אותה למכירה. לאחר פנייה אליו נמצא כי האתר מוביל לאתר זיכרון של מאיר כהנא.


האתר אליו הוביל הדומיין

פנייה באמצעות עו"ד גלית בונה ממשרד עורכי הדין ד. מירקין ושות' לאיגוד האינטרנט הישראלי הביאה לפסיקה שלשום כי הדומיין המדובר יילקח מרשות האדם שרכש אותו. בין היתר נאמר בהחלטה כי "המחזיקים כיום בכתובת באופן מכוון ביקשו להפריע לפעילות "שלום עכשיו". "כאשר אדם מקליד את הכתובת, זה ברור שהוא רוצה להגיע לכתובת של שלום עכשיו ולא לאתר שהעלו המחזיקים בכתובת עד היום… הפצת אידיאולוגיה הפוכה המקושרת לכתובת האינטרנט של המתלוננת בוודאות מפריע לפעילות המתלוננת. המחזיקים בכתובת לא הצליחו להציג שום סיבה למניע אחר מאשר הרצון להפריע לפעילות של שלום עכשיו ברשת".

יריב אופנהיימר, מזכ"ל שלום עכשיו, אמר בעקבות ההחלטה: "אני שמח שלפחות ברשת יש חוק וסדר וניתן לפנות מתנחלים שהשתלטו על כתובת אינטרנט לא להם, עכשיו על המדינה לפעול בשטח ולפנות את המתנחלים שהתיישבו על קרקע לא שלהם ובמקרים רבים על אדמות השייכות לאנשים פרטיים, לפחות פינוי אחד עבר בשלום השבוע".

לידיעה ב- ynet