טוען..

סיפוח מעלה אדומים וגוש עציון רע לישראל

מדוע חייבים לעצור את סיפוח מעלה אדומים גבעת זאב וגוש עציון?

לפי דיווחים הצעת החוק של ח"כ קיש לסיפוח מעלה אדומים, גבעת זאב, וגוש עציון לירושלים, וניתוק כפר עקב, מחנה פליטים שועפט וענאתא מירושלים, אמורה לבוא לאישור בועדת השרים לענייני חקיקה ביום ראשון הקרוב (29/10/17).
(לקריאת נייר העמדה בפורמט PDF – לחצו כאן)

הפקרות מדינית:

1. מהלך חד צדדי וללא הסכמה: סיפוח מעלה אדומים, גבעת זאב וגוש עציון נועד לקבוע עובדות בשטח. סיפוח עתידי של חלק מהגושים לישראל חייב להיעשות אך ורק במסגרת מו"מ על הסכם מדיני ועל בסיס של חילופי שטחים, כך שיסדיר רשמית ובהסכמה את גבולותיה הסופיים של מדינת ישראל.

2. חיסול פתרון 2 המדינות: סיפוח מעלה אדומים, גבעת זאב וגוש עציון במתכונתן הנוכחית יבתר את הגדה המערבית לשניים, מצפון לדרום. הסיפוח נועד למנוע כל סיכוי לרצף טריטוריאלי פלסטיני שיאפשר להגיע בעתיד לפתרון מוסכם של שתי מדינות לשני העמים.

3. שלב מרכזי בסיפוח מלא של הגדה: מובילי הצעת החוק מצהירים בגלוי שמדובר בשלב ראשון בתכנית סיפוח מלא של כל הגדה המערבית. מי שמבקש לספח באופן חד צדדי את מעלה אדומים, גבעת זאב וגוש עציון דורש בשלב הבא לספח את בית-אל, אש קודש, יצהר ואת כל השטחים. המהלך יהווה מסר לאזרחי ישראל, לפלסטינים ולעולם כולו שפניה של ישראל לחיסול החזון הציוני ולהגשמת חזון משיחי: מדינה אחת, דו  לאומית בין הירדן לים, שלא תהיה יהודית ולא דמוקרטית.

הפקרות  ביטחונית:

4. סכנת התדרדרות השטח לגל אלימות נוסף: סיפוח מעלה אדומים, גבעת וגוש עציון באופן חד צדדי, עלול להתסיס את הרחוב הפלסטיני ועשוי לגרור את האזור לסבב אלימות נוסף, כפי שכבר חוזרים ומזהירים בכירי מערכת הביטחון.

5. החלשת המתונים הפלסטינים: סיפוח חד צדדי, ללא מו"מ, הוא בגדר תקיעת אצבע בעיני המתונים בצד הפלסטיני שעדיין מאמינים בהידברות ובפתרון של שתי מדינות, וחיזוק הקיצונים שתומכים במדינה אחת ובהמשך המאבק נגד ישראל.

הפקרות בינלאומית:

6. פגיעה ביחסים עם מצרים וירדן: סיפוח מעלה אדומים, גבעת זאב וגוש עציון יוביל לפגיעה חסרת תקדים ביחסים עם מצרים וירדן שלא יוכלו להשלים עם סיפוח חד צדדי.

7. בידוד בינלאומי: סיפוח שטחים והחלת ריבונות מנוגדים לחוק הבינלאומי. סיפוח חד צדדי שאינו מוסכם ולא נעשה במסגרת חילופי שטחים, לא יוכר ע"י ידיות ישראל התומכות בפתרון שתי המדינות ויוביל את ישראל למשבר בינלאומי חריף עם ידידות ישראל ועם המדינות המתונות בעולם הערבי.

8. זריקת עידוד משמעותית לתנועות החרם וה-BDS: במקום להתעקש על הפרדה מוסרית וצודקת בין מדינת ישראל הריבונית והלגיטימית לבין השטחים הכבושים וההתנחלויות, הממשלה  מטשטשת את הגבול בים השניים ובכך מחזקת את התנועות הקוראות להחרים את ישראל ומאותת  לעולם שדין ישראל כדין השטחים הכבושים.

9. למרות לשון הצעת החוק זהו תחילתו של תהליך סיפוח מדיני: אמנם ע"פ הצעת החוק מדובר בסיפוח לעיריית ירושלים ולא סיפוח מדיני אך זהו תחילתו של תהליך סיפוח זוחל, שתחילתו מוניציפאלי והמשכו מדיני. יתר על כן הצעת חוק נקודתית על הגדה המערבית היא כבר תהליך סיפוח דה-פקטו.

10. הפקרת השכונות המזרח ירושלמיות: כחלק מהצעת החוק הניתוק של השכונות המזרח ירושלמיות  מירושלים, שיהפכו לעיריות עצמיות, מהווה למעשה התחלה של הקמת ערי חסות בדמות הבנטוסטנים של משטר האפרטהייד בדרום אפריקה. לשכונות אלו אין כל יכולת עצמאית להתקיים ויקבע אותם כשכונות עוני, פשע ואלימות.

כך זה יראה בשטח עם הצעת החוק הזו שתקבור את פתרון שתי המדינות תעבור:

מפת הסיפוח לפי הצעת החוק של קיש