טוען..

המדינה לבג"צ: מקודמת הפקעת אדמות לטובת התנחלות חדשה על אדמות קק"ל

במענה לעתירת שלום עכשיו הודיעה אתמול (10.8.2016) המדינה כי היא עורכת סקר קרקעות שנועד להכריז על "אדמות מדינה" באזור דרום בית לחם. ההכרזה העתידית תאפשר את הקמת ההתנחלות "גבעת עיטם", בסמוך לכפר א-נחלה שבדרום לבית לחם. בשלב ראשון, תוקם ההתנחלות על כ-300 דונם בבעלות חברת הימנותא, שהיא חברת בת של קק"ל.

בעתירה דרשה שלום עכשיו כי המדינה תתחייב להודיע על כל כוונה להקצות את הקרקע באזור הכפר א-נחלה לצורך התנחלות, על מנת שההליך ייעשה בשקיפות וניתן יהיה לערער עליו. בתשובתה הודיעה המדינה כי בעקבות בקשת שלום עכשיו, כל כוונה להקצות את הקרקע תפורסם 30 יום לפני חתימת חוזה ההקצאה.

עוד נאמר בהודעה כי לצורך פיתוח אדמות הימנותא תדרש העברת תשתיות שתהא אפשרית "אם וככל שיושלם סקר קרקעות שנערך בימים אלה, בשטח שבין אפרת לבין גבעת איטם, באופן שייצור רצף של אדמות מדינה".

כפי שנחשף בעבר, משרד השיכון עומל בימים אלה על הכנת תכנית ל-800 יחידות דיור באדמות קק"ל, וכיום מתברר שלצורך כך קיימת כוונה להשתלט על אדמות נוספות ע"י הכרזה על אדמות מדינה, ולהקצות אותן לצורך בניית כביש שיחבר את גבעת עיטם עם ההתנחלות אפרת.

התכנית בגבעת עיטם מכונה לעיתים "E2" שבדומה לתכנית המפורסמת E1 ממזרח לירושלים, אם תמומש תנחית מכה קשה על פתרון שתי המדינות והאפשרות להקמת מדינה פלסטינית בת קיימא לצד ישראל.
להרחבה על גבעת עיטם – ראו כאן.

שלום עכשיו: התנחלות חדשה ב-E2 (דרום בית לחם) תזיק לישראל ותהיה הרסנית לפתרון שתי המדינות. הודעת המדינה מהיום על כוונתה להפקיע אדמות לטובת סלילת כביש שיחבר את ההתנחלות המתוכננת, ממחישה את דרכה האמתית של ממשלת נתניהו. עצוב לגלות שגם קק"ל נותנת יד לפגיעה האנושה בעתיד המדינה, באמצעות חברת-בת העוסקת ברכישת קרקעות בשטחים".

לסיפור המלא של התכנית, השלכותיה ואופן ההשתלטות על הקרקעות – ראו כאן.