טוען..

39 שנים להסכמי קמפ דיוויד

היום לפני 39 שנה חתמו קרטר, בגין וסאדאת על הסכמי קמפ דיוויד שהובילו לחתימת הסכם השלום עם מצרים בשנת 1979.

למרות שלמצרים היה אז (ועדיין יש) את אחד הצבאות החזקים במזה"ת, ישראל יצאה מהשטחים אותם כבשה ממצרים במלחמת ששת הימים וחזרה לגבולות 1967.
דווקא בימים בהם הסדר מדיני נראה רחוק מתמיד ונתניהו ובנט עושים הכל כדי להנציח את הסכסוך ואת השליטה על מיליוני פלסטינים בגדה המערבית, חשוב להיזכר כי היו כאן בעבר ממשלות שידעו לחשוב על הדורות הבאים ולא רק על הפריימריז הבאים. כך עשה באומץ מנחם בגין, ראש הממשלה מטעם הליכוד.

הסכם השלום עם מצרים נחתם למרות שנים של שנאה והסתה מצרית פרועה נגד ישראל ולאחר מלחמות קשות עם אלפי הרוגים בשני הצדדים. אבל מאז הסכם השלום, השקט והביטחון נשמר כמעט לחלוטין למרות השינויים והתמורות במזה"ת.
אפשר לדמיין בקלות מה היו אומרים ואיך היו פועלים שרי הימין המתנחלי ואנשי הימין הקיצוני אם המהלך מול המצרים היה מתרחש ב-2017.

כל ישראלי הרוצה בהמשך קיומה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית מבין כי הדרך היחידה להבטיח זאת עוברת דרך הסדר מדיני המבוסס על פתרון של שתי מדינות.
כל מי שטוען שאפשר לנהל את הסכסוך לנצח וגם להבטיח את עתידה של ישראל כיהודית ודמוקרטית, מוליך שולל את הציבור הישראלי ומוביל למציאות שתאיים על החזון הציוני.