טוען..

ממשלת ההתנחלויות עושה זאת שוב!

שוב המדינה שאמונה על אכיפת החוק גוררת רגליים בנוגע לפינוי המתנחלים שפלשו לבית המכפלה בחברון ביולי האחרון. כזכור מספר משפחות של מתנחלים פלשו לבית המכפלה ביולי האחרון בטענה כי הם רכשו את המבנה.
זהו חלק מהניסון המסוכן של קבוצת מתנחלים קיצונית המונה 800 איש, להקים עוד התנחלות בלב עיר פלסטינית בה חיים כ200,000 פלסטינים.

מתחילת הדרך המדינה התייחסה לכניסתם למבנה כפלישה בלתי חוקית כיוון שהליך הרישום הראשון טרם הושלם וכל כניסה אליו לפני שההליך יסתיים הוא בלתי חוקי.
טענת המתנחלים כי הם רכשו את המבנה והמדינה נתנה להם היתר עסקה, היא מופרכת וזאת גם על פי תשובת עו"ד ד"ר גיל לימון מלשכת היועמ"ש לעו"ד אבי סגל בא כוחם של המתנחלים שפלשו לבית שעתרו נגד כוונת הפינוי.

על פי נציג היועמ"ש היתר העסקה לא מקנה להם זכות להשתמש במבנה:
"כבר בעת בה ניתן להם רישיון העסקה והיתר העסקה ציין רמ"א את מה שהיה ברור בהיבט המשפטי, והובהר כי ההיתר אינו מהווה רישיון לבניה או לשימוש בקרקע. יתר על כן, עמדת המדינה בנוגע לעתירה שבנדון, אשר תוגש לבית המשפט, ולפיה על המתיישבים שנכנסו למבנה הידוע כ"בית המכפלה" לפנות את המבנה, סוכמה על ידי היועמ"ש בתום שני דיונים מעמיקים בהם נשמעו עמדותיהם של כלל הגורמים הנוגעים בדבר, והיא העמדה המשפטית המחייבת."

באופן לא מפתיע ולמרות שעמדת המדינה כי יש לפנות את המבנה מהפולשים לעתירת הפלסטינים הממשלה מבקשת דחייה כבר בפעם השלישית ובתגובתה האחרונה ביקשה הארכה במתן תגובתה לעתירת המתנחלים.
ממשלת נתניהו שוב גוררת רגלים ולמרות שלכולם ברור שמדובר בפלישה בלתי חוקית היא מתעכבת בתגובתה לעתירה כדי להימנע מחובתה לאכוף את החוק ולהוציא את הפולשים מהבית שלטענתם הם רכשו.
שוב הוכח כי ממשלת ישראל פועלת בשירות האינטרסים הצרים ביותר של הימין המתנחלי ומאפשרת לאנרכיה להשתולל בחסותה בחברון.

רק דמיינו מה היתה תגובת הרשויות ואכיפת החוק אם אתם, אזרחי ישראל הגרים בתחומי מדינת ישראל הריבונות, הייתם פולשים לבית ומתבצרים בו בניגוד לחוק.
הגיע הזמן שממשלת ישראל תפסיק לגבות את דריסת החוק של המתנחלים ותעשה את חובתה בלי גרירת רגליים מיותרת.

אנחנו לא נעמוד מנגד!
ביום שישי הבא, 20.10 נצא לסיור מחאה במיוחד כדי לראות וגם למחות נגד אוזלת היד של הממשלה בחברון ובדרישה לפנות את הפולשים מהמקום.
להרשמה להסעות לחצו כאן