טוען..

לראשונה מאז הקמת הממשלה – הכרזה על אדמות מדינה

לשלום עכשיו נודע כי לפני כחודש הכריז הממונה על הרכוש הממשלתי על 30 דונם מאדמות הכפרים ג'ינצפוט ודיר איסתיא כאדמות מדינה. משמעות הדבר היא כי הקרקעות ייחשבו מעתה כאדמות ציבוריות, וניתן יהיה להקצות אותן לשימוש ההתנחלויות. ההכרזה נועדה להכשיר בדיעבד בניה ולאפשר הרחבה של ההתנחלות קרני שומרון.
באוגוסט 2014 הוכרזו כ-4000 דונם ממערב לבית לחם כאדמות מדינה, והדבר גרר ביקורת חריפה על ישראל ואף גינוי של הממשל האמריקני, ומאז, ככל הידוע לנו, לא היו הכרזות נוספות. למרות שמדובר בשטח קטן יחסית, הצמוד לבנייה קיימת בהתנחלויות, בכל זאת מדובר בצעד פסול שנוקטת הממשלה כדי להשתלט על קרקעות ולהעבירן לידי מתנחלים.

שלום עכשיו: מדובר למעשה בהפקעת קרקעות פלסטיניות לטובת ההתנחלויות, ובשיטה פסולה לפיה משתמשת המדינה בפרשנות דראקונית לחוק העותומני כדי להשתלט על עוד אדמות בשטחים ולהעבירן לידי המתנחלים. ממידע שנחשף בעקבות עתירה של הארגונים במקום והאגודה לזכויות האזרח עולה כי כמעט כל האדמות הציבוריות (המכונות "אדמות מדינה") הוקצו להתנחלויות בלבד ומתוך כ-680,000 דונם של אדמות ציבוריות בשטחים שהוקצו מאז 1967, פחות מ-1.3% (כ-8,600 דונם) הוקצו למטרות פלסטיניות. העובדה כי שר הבטחון בחר לאשר את ההכרזה, למרות הגינויים הקשים, היא הוכחה נוספת לכך שממשלת ישראל מעדיפה את האינטרסים של המתנחלים על פני האינטרסים הלאומיים.

להורדת נוסח ההכרזה – לחצו כאן

-קרני שומרון 211015אבצהובהקרקע שהוכרזה כאדמת מדינה

-קרני שומרון 211015ב mapheb