טוען..

ברק אישר קידום תכנית לישיבה מחוץ להתנחלות אפרת

לפני שבועות אחדים פורסמה להפקדה תכנית מספר 495 לבניית ישיבה מדרום להתנחלות אפרת על קרקע שהוכרזה כאדמת מדינה.

מדובר בישיבה שפועלת במשך שנים במבנים שהוצבו באופן לא חוקי מחוץ לתחום ההתנחלות אפרת, על שטח שהוכר פורמאלית כשטח ההתנחלות מגדל עוז. התכנית נועדה להגדיל את שטח הישיבה פי ארבעה מ-16 דונם לכ-60 דונם.

מדובר בתכנית להקמת קמפוס חדש, בשטח של למעלה מ-06 דונם מאדמות הכפרים בית אומר ואלחאדר שהוכרזו כאדמות מדינה, שיכלול 147 חדרי פנימיה, 16 יחידות דיור לסגל, בית מדרש, אולם כנסים, אולם ספורט גן ילדים ופונקציות נוספות.

אישור זה מתחבר לאישורים נוספים שניתנו לאחרונה על ידי שר הבטחון במקרים דומים. בעתירות של שלום עכשיו נגד שכונות מגורים שנבנו באופן לא חוקי בהתנחלויות חלמיש וקרית נטפים, הודיעה המדינה לאחרונה, כי בכוונתה להכשיר את הבנייה בדיעבד. כמו כן, בעתירות נגד המאחזים חרשה והיובל, כמו גם המאחז דרך האבות, הודיעה המדינה על התחלת הליכי אישור של המאחזים הלא חוקיים. בניגוד להצהרות רשמיות של שר הבטחון על כך שהממשלה לא מאשרת תכניות חדשות, מסתבר שבפועל ממשיכים לאשר תכניות, ובמיוחד במקומות שבהם המתנחלים קבעו עובדות בשטח ללא אישור.

על הקרוואנים שהוצבו באופן לא חוקי, נאמר בדו"ח שפיגל, שהוכן עבור משרד הביטחון על מעמד ההתנחלויות: "מצפון מערב לגבול תכנית מפורטת מס' 407/1 הוקמה ישיבת המבתר, במקום הוצבו כ- 50 קרוונים המשמשים את הישיבה, הקרוונים הוצבו בחלקם תוך חריגה מאדמות המדינה המוכרזות."

שלום עכשיו: "מדובר למעשה בהקמת מאחז חדש, אך הפעם באישור ישיר של שר הביטחון. ברק ממשיך להבטיח לקדם את השלום אך במעשיו הוא ממשיך לקבור את הסיכוי לשתי מדינות לשני עמים ע"י אישור תכניות בנייה חדשות בהתנחלויות". 


מיקום ישיבת המבתר


תכנית הישיבה